💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Види перехресть. Рух майданами

УРОК 22

Тема. Види перехресть. Рух майданами

Мета: вчити учнів розпізнавати види перехресть, виконувати правила переходу перехресть, майданів з урахуванням місцевих умов; виховувати уважність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Вам вже відомо, щнайскладніше переходити дорогу на перехресті. Саме прце ми й поговоримсьогодні на уроці.

2. Робота за підручником (С. 101-106)

— Щназивають перехрестям?

— Яке перехрестя називають регульованим, а яке — нерегульо-ваним?

— У яких місцях можна переходити нерегульовані перехрестя?

— Хтмає перевагу, якщна нерегульованому перехресті пішохідний перехід позначенрозміткою?

— Коли можна розпочинати перехід?

— Щробити, коли перехід на перехресті не позначенрозміткою?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 102.

— Прщтреба пам’ятати, коли розпочинаєш переходити не-регульоване перехрестя?

Висновок: якщна нерегульованому перехресті перехід не позначенрозміткою, тпереваги має транспорт, щрухається.

— Розгляньте нижній малюнок на с. 102.

— Щповинні у цьому випадку зробити пішоходи?

— Як роз’їжджається транспорт на нерегульованому перехресті?

— Чому на перехресті рівнозначних доріг транспорт роз’їжджа-ється за правилами правосторонньогруху?

— Щце означає?

— Розгляньте малюнок на с. 103.

— Чому в такому напрямі повинні проїхати учасники дорожньогруху?

— Хтз пішоходів, зображених на малюнку, наражається на небезпеку? Обґрунтуйте свою думку.

— Які бувають перехрестя?

— Якими найчастіше бувають перехрестя?

— Розгляньте схеми перехресть на с. 104.

— Яке перехрестя є там, де ви живете?

— Поміркуйте, чому під час переходу складногперехрестя треба бути особливобережним.

— Як потрібнпереходити такі перехрестя?

— Щпотрібнспочатку визначити? Щ— потім?

— Щтаке майдан?

— Розгляньте малюнок майдану на с. 105.

— Розкажіть, як правильнпереходити майдан.

Розбір ситуації (С. 106).

— Щрозповів Василько?

— Чи правий Василько?

3. Фізкультхвилинка

Щза гамір? Щза гра?

Ліпить бабу дітвора?

Ой же, баба снігова,

Біла в баби голова.

Ой, у баби горб на спині І ломака он яка!

Ніс у баби з картоплини,

Рот у баби з буряка!

4. Повідомлення вчителя

Учитель. А як же рухатись майданами, де немає транспортних засобів? Щоб булбезпечно, слід дотримуватись певних нескладних та очевидних правил.

Не треба повністю розслаблятись і поринати цілковиту свої мрії. Така безпечність може призвести дтого, щви не помітите зустрічних людей абвідкритогканалізаційноглюка. Наслідки такої поведінки всім відомі.

Не вартвлаштовувати на майданах катання на роликових ковзанах. Це створює незручності для пішоходів. Внаслідок зіткнення ті, щрухаються на роликах, і перехожі можуть отримати травми.

5. Робота в зошиті (С. 38)

1) № 1. Практична робота «Перехід перехресть».

Розгляньте малюнки. Підпишіть назви перехресть і вкажіть олівцем будь-якогкольору, як їх перейти.

Прості перехрестя:

Складні перехрестя (прилягання аброзгалуження багатьох доріг на одному рівні):

Запам’ятай!

Перехід складних перехресть вимагає від пішохода підвищеної зібраності й уваги.

Довідничок: Х-подібне, Т-подібне, У-подібне, чотиристороннє прямокутне, багатосторонні, перехрещення, прилягання, розгалуження.

2) № 2. Виберіть правильні відповіді.

Як рухатись пмайдану?

а) Під прямим кутом;

б) пдіагоналі;

в) спочатку пройти одну проїжджу частину, потім — іншу;

г) тільки ппішохідних переходах.

6. Підсумок уроку

— Чи є біля нашої школи складне перехрестя?

(Учитель під час екскурсії може повправлятись разом з учнями йогпереходити.)

— Чи є біля вашогбудинку складне перехрестя?

— Повправляйтесь йогпереходити разом з батьками абстаршими членами родини.

— Який майдан є там, де ви живете?

— Чому майдан треба переходити не навпростець, а пішохідними переходами?

— Повправляйтесь переходити майдан разом з дорослими.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 6239 | Рейтинг: 2.0/1
У світі чарівної казки. Урок позакласного читання
Елементи графічної грамоти. Виготовлення геометричних фігур
«Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Природа Українських Карпат
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]