Які тварини занесені до червоної книги україни?

Тема 59. Які тварини занесені до червоної книги україни?

Мета: ознайомити учнів з тваринами свого краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тварин.

Хід уроку

 I. Організаційний момент

 II. Актуалізація опорних знань

 Перевірка домашнього завдання

 Учні презентують плакати-звернення «Збережемо рослини!».

 — Чому виникла потреба охорони рослинного світу?

 — Яку природоохоронну роботу ви проводите у своєму місті (селі)?

 — Як ви вважаєте, що сказали б нам рослини, якби могли говорити?

 — Наведіть приклади рослин, які, на вашу думку, не можна зривати.

 III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про тварин, занесених до Червоної книги України.

 IV. Вивчення нового матеріалу

 1. Робота за підручникам (с. 146-147]

 — Пригадайте! Які тварини у вашому краї стають рідкісними?

 Робота в парі

— Складіть список тварин, яким, на вашу думку, загрожує небезпека зникнення.

— Роздивіться фотографії тварин, занесених до Червоної книги України (с. 146), запам’ятайте їх.

— «Червона книга України. Тваринний світ» — це державний документ, у якому представлено перелік багатьох рідкісних та зникаючих тварин.

— Які з тварин, занесених до Червоної книги України, живуть у лісах та на луках; прісних водоймах; морях?

 — Поміркуйте! Як діяльність людей впливає на чисельність диких тварин?

 — Що трапиться, якщо люди вирубають усі ліси?

— Роздивіться і запам’ятайте умовні позначки, які розповідають про причини зменшення кількості диких тварин у природі (с. 147).

 2. ФІзкультхвилинка

 V. Узагальнення й систематизація знань

 1. Тестування

 — Виберіть правильну відповідь.

 1) Червона книга України — це:

 а) перелік рослин і тварин;

 б) Закон України;

 в) перелік рослин і тварин, що зникають.

 2) Назви рослин і тварин, яких залишилося мало, заносять до:

 а) Червоної книги;

 б) енциклопедії.

 3) Доповни визначення: «Червона книга — книга, яка містить відомості про...».

а) Рідкісні рослини;

б) зниклі рослини і тварини;

в) рідкісні і зниклі рослини і тварини.

 4) Чому для цієї книги вибраний червоний колір?

а) Це красивий колір;

б) це яскравий сигнал;

в) це сигнал небезпеки.

2.Робота в групі

— Складіть розповідь про причини зникнення тварин у лісах та водоймах. Що можна зробити для їх охорони? Чому тварин, яких не занесено до Червоної книги України, теж треба охороняти?

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що сталося б, коли б природу не охороняли?

— Яку участь ви берете в охороні природи своєї місцевості?

VII. Домашнє завдання

С.138-140.

— Які правила повинні застосовувати у своєму житті дорослі й діти, щоб зберегти природу? Запишіть їх у спеціальну пам’ятку.

 ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Гра «Скарги рослин і тварин»

На що скаржаться ці рослини {тварини)! Зазначте стрілками. Як людина може їм зарадити?

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 15938 | Рейтинг: 2.3/3
Живопис як вид образотворчого мистецтва. Малюнок на тему «Осінь-мальовничка»
Вибір друзів. Уміння товаришувати й спілкуватися в класі та сім'ї. Практи...
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Конструювання із сірникових коробок. Човник
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]