Алгоритмічні етюди

Тема: Алгоритмічні етюди

Мета уроку:

  • закріпити поняття „алгоритм" та „команда";
  • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

Обладнання: програма "Пам'ятайка".

Хід уроку

І.   Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

Розминка.

Гра "Цікаві перетворення"

Учитель задає дітям початок і кінець подій, а діти повинні придумати проміжні дії. Приклади:

  • Як з яйця отримують курку? (З яйця вилупиться курча, а з нього виросте курка).
  • Як з ікринки з'являється жаба? (З ікринки виводиться пуголовок, а він перетворюється на жабку).
  • Як з овечої шерсті  зв'язати светр? (Овечку підстригають, з шерсті прядуть пряжу, з пряжі в'яжуть светр).

II.      Перевірка домашнього завдання.

Сашко – співак; Ірина – піаністка; Ганнуся – скрипаль. Зайві слова:

  • підвода;
  • гіркий;
  • нічого.

ІІІ.     Актуалізація опорних знань.

  • Що називається командою?
  • Що являє собою алгоритм?
  • Чи має значення послідовність команд в алгоритмі?
  • Що називається програмою?

IV.    Вивчення нового матеріалу.

- Давайте складемо алгоритм приготування домашніх завдань.

1.           Робота з підручником.

- Відкриємо підручник на сторінці 20.

2.           Фізкультхвилинка

Тупоти, ведмедику,

Плескай у долоні.

Посміхнись, присідай зі мною.

Руки вгору, вперед і вниз.

Присядь і піднімись.

V.      Робота за комп'ютером. Програма "Пам'ятайка".

Опис в підручнику на сторінці 21.

Релаксація. Вправи для очей.

Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вверх і вниз. Повторити 4-5 раз.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз - кінчики пальців стиснути так, щоб вони торкнулися верхньої частини долоні; на рахунок два -випрямити пальці.

VI.   Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

- Ви потренувались в складанні алгоритмів, навчились виправляти помилки в чужих алгоритмах.

VII.   Домашнє завдання.

- Виконайте завдання "Для розумників і розумниць" (з підручника на
сторінці 21).

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (19.03.2017)
Переглядів: 672 | Рейтинг: 0.0/0
Заготівля і зберігання природного матеріалу.
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Задачі на знаходження невідомого від'ємника. Закріплення вивченого матері...
Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Задачі на збільше...
Рух і здоров’я. Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправам...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]