Повторення і нові прийоми форматування і редагування текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad

Тема. Повторення і нові прийоми форматування і редагування текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad

Мета: Вдосконалювати вміння форматувати і редагувати текст. Розвивати логічне мислення, уяву; Формувати вміння аналізувати і робити висновки.

Обладнання: текстовий редактор, підручник, робочий зошит, файл з текстом, у якому є помилки.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Техніка безпеки.

Учениця помітила на уроці, що дівчинка Оксанка взяла з собою на урок улюблені іграшки: ведмедя та ляльку – і посадила поруч з монітором. Яке правило техніки безпеки порушила Оксанка?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Як звали сплячу красуню?

- Які цифри ви вписали замість фігур?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

- Що таке текст? Тема тексту?

- З яких частин складається текст?

- Яка роль синонімів у тексті?

IV.Вивчення нового матеріалу .

1. Вступна бесіда.

 Давайте перевіримо, як ви пам'ятаєте прийоми редагування тесту, які вивчали в минулому році.

2. Робота з підручником. (ст. 44)

3. Практична робота

Виконання завдань №2,3робочого зошита

4. Фізкультхвилинка.

В першій вправі для дітей

Руки ставим до плечей.

Руки вгору почергово,

Вправу робимо чудово.

Чітко руки піднімаєм,

Пальці вгору розтискаєм.

Руки вже за головою,

То ж дивись перед собою.

Виправляємо хребет,

Лікті зводимо вперед.

V. Робота з комп’ютером

Відкрий текстовий редактор WordPad. Завантаж текст з файлу «Урок 22.doc», який знаходиться на диску D: у папці «Мої документи/4 клас». У тексті є помилки. Відредагуй його — знайди помилки й виправ їх.

Редагувати текст у текстовому редакторі можна в одному з двох ре­жимів: режимі Вставки і режимі Заміни.

На початку роботи в редакторі встановлено режим Вставки.

Щоб дізнатися, чим різняться між собою ці два режими, встанови тек­стовий курсор усередину будь-якого слова. Натисни на клавіатурі клавішу з літерою. Вона вставиться до тексту в тому місці, де знаходить­ся курсор, розсунувши інші символи.

Тепер натисни на клавіатурі клавішу Іnsert. Редактор переключився у режим Заміни.

Знову натисни на клавіатурі клавішу з літерою. Вона замінить у тексті символ, який знаходиться справа від курсору.

Ще раз натиснувши клавішу Іnsert, ти повернеш редактор у режим Вставки.

Якщо зробив неправильну дію, вставив не ту літеру, помилково видалив потрібне слово або речення, цю дію можна скасувати, натис­нувши кнопку Скасуватина панелі інструментів.

Якщо послідовно кілька разів натиснути на цю кнопку, ре­дактор відмінить кілька останніх дій.

Якщо редактор не може відмінити останню дію, стрілка на кнопці буде не синьою, а блідо-сірою — недоступною.

 Релаксація

Уявіть перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкуйте за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, а потім в інший. Повторіть тричі.

VІ.Логічна сторінка «Для розумників і розумниць»(ст. 45)

VIІ. Підсумок уроку.

- Чи цікаво було працювати на уроці?

- Що найбільше сподобалося робити?

- Що видалося найважчим?

- Про що хотіли б дізнатися більше?

- Де ми можемо використати набуті знання?

VІІІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 44-45.

Робочий зошит. Урок 21(№1,4,5)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.02.2015)
Переглядів: 1737 | Рейтинг: 0.0/0
Види ліній. Правила користування зошитом, ручкою, олівцем. Правила сидіння за...
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Урок малювання
Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі...
Закріплення знань про звукові значення вивчених букв
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]