Алгоритми в математиці. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Восьминіжка»

Тема. Алгоритми в математиці. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Восьминіжка»

Мета. Дати уявлення про використання алгоритмів у математиці. Розвивати пам'ять, уяву, мислення. Виховувати інтерес до інформатики, самостійність, доброзичливе ставлення один до одного.

Обладнання: підручник, робочий зошит, програма «Виконавець Восьминіжка»

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку та повторення правил техніки безпеки.

1. Ось прийшли ми знову в клас,

Де чека комп’ютер нас.

Правила ми пригадаєм,

Щось новеньке ми пізнаєм.

Нумо сіли всі рівненько

І працюємо дружненько.

2. Техніка безпеки.

Правил безпеки дотримуйся, друже,

Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!

Гра «Закінч речення».

Заходити в комп’ютерний клас потрібно… (спокійно, не штовхаючись)

Від монітора сиди на відстані … (не менше 50 см)

Забороняється торкатися … (роз’ємів, проводів)

Забороняється включати і виключати апаратуру без … (дозволу вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання

Що означає слово «схема»?

Як можна подати алгоритм?

Що таке блок-схема?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

 Ви вже знаєте, як можна подати алгоритм і що таке блок-схема. Алгоритми використовуються в різних сферах нашого життя. Сьогодні ми познайомимося з алгоритмами в математиці

Робота з підручником, с. 22.

Практична робота.

Виконання завдань №1,3 робочого зошита

V. Фізкультхвилинка

А зайчата вийшли з дому,

Спершу стали по одному,

Далі в парі топчуть сніг…

Хто без пари – геть побіг.

VІ. Робота з програмою «Восьминіжка».

Сьогодні ти позна­йомишся ще з одним виконавцем. Це вико­навець Восьминіжка.

Восьминіжка меш­кає на кораловому рифі, її дім можна умовно поділити на клітинки.

Восьминіжка вміє виконувати такі ко­манди:

Вліво — пересувається на 1 клітинку ліворуч.

Вправо — пересувається на 1 клітинку праворуч.

Вгору — пересувається на 1 клітинку вгору.

Вниз — пересувається на 1 клітинку вниз.

Зафарбуй — випускає фарбу, і клітинка, в якій вона знаходиться, стає зафарбованою. Восьминіжка вміє фарбувати в різні кольори.

Завдання. Склади алгоритм для Восьминіжки, щоб вона зафарбувала три квадрати. Сторона першого — 2 клітинки, а кожного наступного — на 1 клітинку більша.

Релаксація.

– Покліпайте швидко очима, закрийте їх, повільно порахуйте до 5. Повторіть 4–5 разів.

VIІ. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст23)

VІІІ. Підсумок уроку.

– Що найбільше сподобалося і запам’яталося на уроці?

ІХ. Домашнє завдання.

 Підручник: ст. 22-23

Робочий зошит: Урок 10(№2,4)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (06.02.2015)
Переглядів: 1473 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація з відрізків вовняних ниток. Вітальна листівка до Дня Перемоги
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Поняття візерунка та орнаменту (на елементарному рівні). Спрощення форм росли...
Культурні рослини рідного краю
Узагальнення й систематизація знань учнів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]