Комп'ютерна мережа Інтернет. Програма «Поштовий голуб. Європа»

Тема. Комп'ютерна мережа Інтернет. Програма «Поштовий голуб. Європа»

Мета. Закріплення знань про правила безпечної роботи з комп'ютером в інформативному класі. Познайомити із способами з'єднання комп'ютерів. Ознайомити з поняттями «комп'ютерна мережа», «локальна і глобальна мережа». Пояснити призначення модему. Розвивати пам'ять та логічне мислення. Виховувати комп'ютерну грамотність у дітей.

Тип уроку. Урок пояснення нових знань.

Обладнання. ПК, «Сходинки до інформатики 3-4 клас», гра «Поштовий голуб. Європа».

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Гарно й зручно ми сідаєм,

Про комп’ютер все вивчаєм.

Нашу пам'ять ми включаєм –

Нові знання здобуваєм.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення правил техніки безпеки.

- Згадайте ,які правила безпечної роботи в інформаційному класі та за комп'ютером вивчили на минулому уроці?

2. Підведення підсумків роботи.

- Запис правил на дошці, доповнення їх з практичним показом.

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми познайомимося з призначенням і можливостями мережі Інтернет, видами мереж та пристроями для роботи в Інтернеті. Продовжимо допомагати поштовому голубові доставляти листи.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда.

- Діти, давайте уявимо, що ми маємо друзів на різних континентах нашої планети. Що потрібно для того, щоб спілкуватися з ними кожен день? (Потрібні: писати листи, телефон, комп'ютер.)

2. Робота за підручником (ст.6)

- Опрацювання статті «Комп'ютерна мережа».

3. Практична робота.

Виконання завдань №1 і №5 робочого зошита

4. Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм ряди,

Виправляємо гілки.

Ледь зіп’явшись з корінців,

Дістаєм до промінців.

Наші ніжки-пагінці

Хиляться на вітерці

Вправо, вліво. І весь сад

Нахиливсь вперед-назад.

5. Практична робота на комп’ютері.

Вчитель:

А зараз пограємо у гру «Поштовий голуб. Європа». Перед тобою карта Європи. На ній позначено міста. Поштовий голуб тримає лист, на якому написана адреса – назва країни. Знайди на карті цю країну й допоможи голубові доставити лист за адресою. Для цього підведи вказівник до назви потрібної країни і клацни ліву кнопку миші.

Учні під керівництвом учителя працюють за комп’ютерами.

6. Фізкультхвилинка.

Вправи для очей.

7. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць», с. 7

Кольорові прапорці.

Стільці.

8. Фізкультхвилинка.

Раз-підняти руки вгору,

Два-нагнулися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири-рівно стати,

Будем знову починати.

Нахилилися вперед, назад,

Вправо, вліво - щоб нічого е боліло.

V. Узагальнення знань учнів.

- Молодці! Всі плідно попрацювали в поштовому центрі.

- Чи всі листи доставили адресатам?

VI. Підсумок уроку.

Що сподобалось на уроці?

Що видалося важким?

Де будете застосовувати отримані знання?

VIІ. Домашнє завдання

Підручник: ст. 6-7

Робочий зошит: Урок 2(№2-4)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (02.02.2015)
Переглядів: 2692 | Рейтинг: 1.0/1
Розкроювання тканини. Виготовлення серветки з бахромою
Лікарські рослини
Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка «Виноград і змі...
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка...
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]