А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Малик «Що для чого треба?»

УРОК 94

Підкажи словечко.

Тема. А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Малик «Що для чого треба?»

Мета: вчити добирати до слів рими, розвивати вміння аналізувати віршований текст, удосконалювати навички читання; виховувати інтерес до поезії, бажання складати вірші.

Обладнання: таблиця складів (додаток 4), картки для розширення кута зору, картки-блискавки.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Вправи з читання.

1) Читай чітко і швидко.

Ніч — піч,

мир — сир,

зуб — дуб.

Мишка — кішка,

суниця — спідниця,

пташка — кашка,

їжачок — павучок,

калина — малина, Галина.

2) «Розчитування».

За таблицею складів 9-й рядок з голосними [а], [Є], [Н], [у].

II. Мотивація навчальної діяльності

Завдання учням.

1) Гра «Віднови чотиривірш».

На дошці записано рядки з вірша в неправильному порядку. Школярі «відновлюють» чотиривірш на основі рими й змісту.

Біг бичечок білий, біг, (1)

З ким ти буцався, бичок? (3)

А в бичечка збитий річ. (2)

Хто зламав тобі ріжок? (4)

В. Гринько

1) Вправи на розширення кута зору (у парі).

Діти читають віршики з картки, відгадують останнє слово, щоб була рима. Потім читають по черзі.

Потім читають ще раз, але розсовують половинки картки на максимальну відстань.

Я зібрав жу

Та вони всі по

Я — за ними. Ну

Заповзли во

ків чимало,

втікали

й дива!

ни в слова.

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Вправи з читання.

Робота над загадками А. Качана.

1) Читання учнями загадок мовчки. Слова-відгадки учні знаходять, працюючи в парах. Учитель по черзі показує слова-відгадки на картці-блискавці: коні, таксі, четвер, портфель, джерельце.

2) Читання загадок з відгадками. Назвати словориму, яке допомогло відгадати загадку.

2. Робота з текстом.

Робота над віршем М. Рильського «Білі мухи налетіли... »

1) Виразне читання вірша вчителем.

У ч и т е л ь . Розкажіть, із яким настроєм каталися діти.

2) Виразне читання вірша.

Текст спроектувати на дошку, читати текст, дотримуючись поданих поруч вказівок.

Біли мухи налетіли, —

Все подвір'я стало біле.

Не злічити білих мух,

(звичайне звучання голосу)

Що летять, неначе пух.

— Галю, Петрику, Кіндрате, протяжно

Годі, ледарі, вам спати! —

І побігли до санчат

попереднього

Галя, Петрик і Кіндрат,

звучання голосу.

3) Спостереження за мовою вірша. Бесіда.

— З чим автор порівнює сніжинки?

— голосно

— голосніше

— спокійно

— тихіше

— дуже голосно,

— голосно

— тихіше від

— звичайне

— Відшукайте речення, в яких є звертання. Правильно інтонуйте їх, виділяючи голосом та паузами звертання.

— Яке словосполучення вживає автор замість швидко їдуть? (Летять щодуху).

— Які близькі за значенням слова можете дібрати ви? (Мчать, котяться ...)

3. Завдання учням.

Робота над віршем С. Жупанина «Підкажи словечко».

1) Словникова робота.

добрим ділом кипйть робота

минула скоро хлїбом-сїллю

добре ладиться молодець

2) Читання вірша учнями самостійно. Бесіда.

— Скільки днів у тижні?

— Чи всі дні згадані у вірші?

3) Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Гра «Дочитай речення».

б) Читання з лінійкою (прочитати вірш, прикривши букви лінійкою).

в) Виразне читання вірша учнями.

4. Робота з текстом.

Робота над віршем Г. Малик «Що для чого треба?»

1) Читання вірша учнями мовчки.

2) Читання вірша вголос.

— Подумайте, які слова треба дібрати замість трьох крапок.

— Який настрій викликає вірш?

— Коли зможе робота кипіти і горіти?

— Що треба, аби ваші руки стали умілими?

3) Гра «Знайди риму».

Знайти у вірші рими до слів лопати, молоток, нарубати, горіло, рук.

IV. Підбиття підсумків уроку

1. Мовно-логічне завдання. «Що чим роблять?»

Дати відповідь на запитання, дібравши до слів з лівої колонки потрібні слова до правої,

сокирою загрібають

молотком копають

лопатою рубають

граблями жнуть

плугом забивають

серпом орють

2. Робота в зошитах (с. 65, завдання 3, 4).

V. Домашнє завдання

1. Виразно читати твори.

2. Намалювати жарти-ілюстрації до вірша «Білі мухи налетіли...»

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 3894 | Рейтинг: 0.0/0
Весна. Рослини навесні. Охорона здоров'я навесні
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Пос...
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Конструювання меблів із сірникових коробок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]