💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами

УРОК 17

Тема. Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами

Мета: ознайомити дітей з умовними знаками до плану місцевості; навчити дітей виготовляти картки зі знаками; вдосконалювати вміння працювати з ножицями; розвивати спостережливість, увагу, вміння користуватись планом місцевості.

Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, олівці.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

Сьогодні у нас незвичайний урок —

У подорож ми зробимо крок.

З умовними знаками ми зустрічались не раз,

І знову вони завітають до нас.

На шляху є завжди перешкоди, та знаю —

Для творчих дітей їх ніколи немає.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Перевірка готовності дітей до уроку.

2. Бесіда з учнями.

Віє хай попутний вітер,

З неба сонечко хай світить,

Хмарку-човник доганяєм,

Летимо над рідним краєм,

Над подільськими річками,

Над зеленими лісами,

Через далеч, степу шир,

Аж до моря берегів...

Віє хай попутний вітер,

З неба сонечко хай світить,

Летимо над рідним краєм,

Він — наш дім, його вивчаєм.

— Діти, давайте спробуємо уявити, що у нас з'явилася унікальна можливість піднятися на висоту пташиного польоту. І ось ми пролітаємо над місцевістю, в якій живемо. Що ми можемо побачити? (Відповіді дітей)

— Лівіть, що ми просто сфотографували свою місцевість з цієї висоти. І ось що ми бачимо.

(Вчитель демонструє фото будь-якої місцевості.)

— А тепер давайте розглянемо це зображення, яке називають планом місцевості, і порівняємо їх.

(Вчитель демонструє план тієї ж самої місцевості.)

— Чим вони відрізняються одне від одного?

— На плані місцевості всі предмети зображають умовними знаками. Всі умовні знаки є загальноприйнятими і використовуються при складанні всіх планів місцевості.

(Вчитель демонструє плакат «Умовні позначання».)

— У географії всі ці знаки називаються графічними. Усього ж їх існує півсотні. Як ви вже побачили, села і міста, школи і заводи, ліси і сади, річки, моря і джерела, ниви і поля позначаються умовними знаками на плані місцевості.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Діти, давайте на сьогоднішньому уроці допоможемо вчителям географії і виготовимо для них роздаткові картки із зображеннями умовних знаків для топографії. Для роботи нам потрібні картон, ножиці, олівці, лінійка і клей.

IV. Робота над темою уроку

— Будемо працювати під девізом народного прислів'я «Робота спільна — як пісня весела».

Прийоми та послідовність виготовлення картки

 а) Вирізання з білого картону картки розміром 6x8 см.

 б) Добір кольорового паперу.

 в) Вирізання деталей зображення з кольорового паперу за допомогою шаб -

лонів.

 г) Розкладання деталей на фоні, визначення їхнього місця.

 д) Наклеювання деталей на картку.

 е) Висушування.

 ж) Підписування умовних знаків.

Річка

Поле

Сад

 Ставок

СтежкаҐрунтова дорога Поодиноке деревоМіст

Мішаний лісБолотоДжерелоЛука

— Діти, а саме умовні знаки ми виготовимо за допомогою олівців. Перш ніж розпочати роботу, потрібно згадати правила безпечної поведінки з ножицями і клеєм (див. Урок 1).

V. Фізкультхвилинка

VI. Практична робота учнів

Надання індивідуальної допомоги учням.

VII. Демонстрація дитячих робіт Оцінювання навчальних досягнень учнів

— Спробуйте оцінити свою діяльність на уроці за допомогою вже відомої нам «шкали оцінювання».

VIII. Гра «Відгадайте знаки»

— Діти, а в ігри ви любите грати?

— Тоді пограємось.

Правила гри

Ведучий читає загадку, а діти повинні показати картку з відгадкою. Виграє той, хто дасть більше правильних відповідей.

 1. Така я велика, що й кінця не маю.

Лежу собі тихо, нікого не займаю,

Тільки мені добрі люди

День і ніч топчуть груди. (Дорога)

 2. Йде від хати і до хати,

А з місця не зрушить. (Стежка)

 3. Стоїть корито,

Повне води налито. (Ставок)

 4. Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Річка)

 5. Всі пани скинули жупани, а один пан не скинув жупан. (Листяні та хвойні дерева /Мішаний ліс)

 6. Через воду переводить, а сам з місця не сходить. (Міст)

 7. Не людина, не море, а хвилюється. (Нива/Поле)

 8. Суцвіттям пахучим цвіте навесні,

А осінню стиглі плоди медяні Дарує він гцедро тобі і мені. (Сад)

 9. Зимою біле, весною чорне, літом зелене, восени стрижене. (Поле)

 10. Не море, не земля, кораблі не плавають, і ходити не можна. (Болото)

 11. Літом одягається, а на зиму одежі цурається. (Дерево)

IX. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Що нового ви розкажете вдома батькам, про що довідалися на уроці?

— Хто отримав задоволення від своєї праці на уроці?

— А хто відчуває, що міг би працювати краще?



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (08.12.2014)
Переглядів: 1419 | Рейтинг: 0.0/0
Складання таблиць додавання і віднімання числа 4. Побудова відрізків. Кругові...
Зв’язок дій множення й ділення. Розв’язання задач і прикладів на дії першого ...
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав...
Ґрунт. Як дбати про землю
Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел (продовження). Творча робота н...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]