💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільшення й зменшення числа в кілька разів

Урок 117

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Складені задачі на збільшення й зменшення числа в кілька разів

Мета: вправляти учнів у знаходженні частини числа; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на засвоєння таблиці множення й ділення.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, таблиця ділення на 5, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Пояснити розв’язання задачі № 887.

2) Один учень зачитує відповіді прикладів, в яких треба зменшити на 5 (№ 888).

3) Другий учень зачитує відповіді прикладів, в яких треба було зменшити у 5 разів (№ 888).

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

45 : 5 + 36

40 : 5 + 9

32 : 4 + 23

2 · 8 + 2

20 : 5 + 16

35 : 5 + 8

Картка 2

Обчислити.

5 · 6 + 23

4 · 8 – 17

30 : 5 + 6

21 : 3 + 7

5 · 2 + 13

(61 – 56) · 7

Картка 3

Скласти й розв’язати задачу.

Картоплі — 45 кг

Моркви — ? кг, у 5 разів менше } ?

3. Завдання для опитування

1) Показати відповідь за допомогою сигнальних карток.

10 : 5; 20 : 5; 35 : 5 ; 45 : 5 ; 25 : 5; 15 : 5; 40 : 5.

2) Розказати таблицю ділення на 5.

4. Усні обчислення

1) Якщо ви правильно обчислите приклади, то зможете прочитати слово.

5 · 7 = 35 Д

32 – 18 = 9 И

4 · 9 = 8 К

45 : 5 = 14 О

32 : 4 = 36 Щ

2) Допоможи коту Леопольду наловити риби.

45 : 5 – 7

3 · 8 – 6

5 · 4 – 16

3 · 5 – 8

2 · 7 + 18

27 : 3 + 4

3) Виконання завдання № 889.

II. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання кругових прикладів № 890

2. Перевірка роботи

3. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 891.

На дошці — скорочений запис задачі.

Від вівці — 1 л }

Від кози — 3 л

Від корови — ? л, у 5 разів більше

— Чи можемо відразу відповісти на головне запитання задачі?

— Чому?

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

— Чому?

— Яку відповідь дамо?

2) Розв’язання задачі № 892.

На дошці — скорочений запис задачі.

Вишень — 35 кг }

Води — 10 кг

Цукру — ? кг, у 5 разів менше

Діти розв’язують задачу самостійно.

3) Перевірка роботи.

3. Самостійна робота

Виконання завдання № 894.

4. Перевірка роботи

5. Усне виконання завдання № 893

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 147 № 895, № 896.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 3407 | Рейтинг: 0.0/0
В гостях у Ганнусі
Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Комбінована аплікація
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]