Натуральний ряд чисел. Будова натурального ряду чисел у десятковій системі числення. Порівняння чисел

Тема: Натуральний ряд чисел. Будова натурального ряду чисел у десятковій системі числення. Порівняння чисел

Мета: узагальнити знання учнів про будову натурального ряду чисел; удосконалювати вміння порівнювати числа й розв’язувати задачі.

ХІД УРОКУ

I. Аналіз контрольної роботи

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Натуральний ряд чисел

2. Десяткова система числення

• Запис натуральних чисел за допомогою десяткової системи числення.

• У натуральному ряді немає останнього числа.

• Позиційність десяткової системи числення.

• Запис кожного числа є скороченим записом суми його розрядних доданків.

• Розряди і класи десяткової системи числення.

• Читання багатоцифрових чисел розбиванням їх записів на класи.

3.Порівняння натуральних чисел (загальний випадок)

• Залежно від знаходження їх у натуральному ряді чисел.

• За кількістю розрядів або величиною вищого розряду чисел.

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Назвати найменше натуральне число.

2. Назвати десять цифр, за допомогою яких можна записати будь-яке число десяткової системи числення.

3. Чи можна назвати у натуральному ряді найбільше число? Чому?

4. Записати число 98 342 у вигляді суми його розрядних доданків.

5. Назвати перший, другий і третій класи десяткової системи числення.

6. Прочитати числа: 743 548, 605 103, 500 100, 600 000 001.

7. Порівняти числа.

934 548 і 834

IV. Розвиток математичних умінь учнів

1. Виконати дії.

402 • 682 747 : 67

546 • 82274 700 : 67

2. Із двох міст, відстань між якими 405 км, назустріч одне одному одночасно виїхали два автобуси. Вони зустрілись через 3 години. Швидкість першого автобуса 65 км/год. Знайти швидкість другого автобуса.

V. Підсумки уроку



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.06.2015)
Переглядів: 2762 | Рейтинг: 0.0/0
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Фантастичні образи
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Зв’язок множення й ді...
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]