Тема: Множення багатоцифрових чисел на двоцифрове Мета: опрацювати алгоритм письмового множення багатоцифрових чисел на двоцифрове; формувати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями та складати рівняння за поданими умовами. Обладнання: таблиця для усних обчислень. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1.Усні обчислення Гра «Замкни коло». 2.Завдання для опитування • 7 кг : 2, 10 дм : 4, 2 м : 5 см, 1 год : 5. • Маса -і- кавуна становить 3 кг. Яка маса -йу кавуна? • Обчислити: 209 67, 95 43. • Скласти рівняння за поданими умовами й розв’язати їх. а) Невідоме число зменшили у 23 рази і дістали 828. Знайти невідоме число. б) Число 957 зменшили на невідоме число і дістали 33. Знайти невідоме число. • Записати вирази, знайти їх значення (вправа № 829). II. Вивчення нового матеріалу 1. Множення багатоцифрового числа на двоцифрове — пояснення за вправою № 826 2. Первинне закріплення за вправою № 827 Два приклади виконати із записом на дошці, решту — самостійно. 3. Фізкультхвилинка III. Розвиток математичних умінь учнів 1. Розв’язання задачі № 825 за рівнями • Високий рівень — розв’язати задачу по діях; • достатній рівень — розв’язати по діях (у першій дії дізнатись, на скільки кілометрів менше пролетів перший вертоліт від другого); • середній і початковий рівень знань — розв’язати задачу за планом. 1)На скільки кілометрів менше пролетів перший вертоліт, ніж другий? 2) Яка швидкість вертольотів? 3) Скільки годин був у польоті перший вертоліт? 4) Скільки годин був у польоті другий вертоліт? IV. Підсумки уроку V. Домашнє завдання № 830, 831. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 2001 | |
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р... |
Київ — столиця України |
Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду... |
Чому пташки в'ють гнізда по-різному? Англійська народна казка «Сороче гні... |
Ознайомлення з дією додавання. Знак «плюс». Складання прикладів на додавання ... |
Всього коментарів: 0 | |