💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Ознайомлення з дробами

Тема: Ознайомлення з дробами

Мета: пояснити учням утворення дробів; показати запис дробу та ознайомити з термінами чисельник і знаменник; опрацювати складені задачі, які містять знаходження частини числа; формувати обчислювальні навички.

Обладнання: квадрати та смужки для визначення дробу.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Математичний диктант

• Знайти 1 від 320, від 100.

• Чому дорівнює у год, -3- хв?

• Знайти число, якщо у його дорівнює 15.

• Усього на столі лежить 65 зошитів. у з них — зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку лежить на столі?

• Довжина стрічки 40 см. Її розрізали навпіл. Яка довжина половини стрічки?

• Довжина у смужки дорівнює 27 см. Яка довжина всієї стрічки?

2. Завдання для опитування

Яка частина прямокутника зафарбована?

3. Знайти у кг, у хв, у год.

II. Вивчення нового матеріалу

Порівняння частин за смужками.

— Що більше — "2 чи "1? "6 чи "3? 4 чи -9?

2. Пояснення вчителя

 — Поява частин зумовлена потребою поділити ціле на частини. Проте основною причиною виникнення частин є процес вимірювання

величин. Результат вимірювання не завжди можна виразити натуральним числом. Вже давно існують частини: третина —^, половина —А-, 1132

чверть — -4, півчверть —8 і т. ін. Частина називається дробом. Вона має

два числа: чисельник і знаменник. Між ними є лінія дробу.

3. Прочитати дроби.

4, 3, 5, 10.

— Що означає кожен дріб?

— Що означає чисельник? Знаменник? (Учні намагаються самостійно визначити значення чисельника й знаменника, вчитель їм допомагає.)

4. Первинне закріплення за вправою № 659

5. Записати дробом (№ 660).

6. Знайти -1 від кожного числа: 320, 1600, 10 128, 2 км, 2 год, 4 ц (завдання виконується самостійно).

7. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання задачі № 662

2. Задача з логічним навантаженням № 663

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 664, 665.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.05.2015)
Переглядів: 2171 | Рейтинг: 1.0/1
Олена Пчілка «Безконечна пісенька». В. Лучук «Послухайте, люди». І Світличний...
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Поведінка в незнайомих місцях
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]