💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Елементи куба

Тема: Ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Елементи куба

Мета: ознайомити учнів з діленням багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями, на одноцифрові; з побудовою розгортки куба; вчити визначати кількість ребер, вершин та граней куба; опрацювати ускладнену задачу на спосіб зведення до одиниці та геометричну задачу.

Обладнання: таблиця та картки для усної лічби, розгортка куба.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

• Заповнити таблицю.

с0 15 8100

к2 1410

с: к2 30 1002

с • к

• Робота за картками.

Картка 1

Виправити помилки, записати правильну відповідь.

400 - 70   4 + 65 = 185II

600 + 720 : 6 - 180 = 650г-

700 - 360 : 4   6 = 54050   5 = 250

90   4 : 3 - 116   1 = 428   3 = 90

810 : 9   8 + 40   7 = 1 000 о\

Картка 2

У цистерні було 42 т 7 ц бензину. Першого разу з неї взяли 1 – усього 7 бензину, а другого — -4- остачі. Скільки бензину взяли другого разу?

123 012 : 4 63 420 : 7

23 м 04 см : 3 2 т : 40 кг

• Вправа на розвиток уваги й швидкості лічби.

У кожного учня — картка, на ній у квадратах — числа від 100 до 135. Учні повинні за командою вчителя вказувати на число вказівкою й швидко рахувати, відшукуючи наступні числа.

100 105 111107116 102І

113 120 129,їІ24 130 118

122 ОО132117 127

114 /й121101119 109

і 123 131128133 125

115 112 104134110 106

Знайти невідомі числа (таблиця вправи № 577). Знайти частки. Відповіді перевірити дією множення.

563 528 : 7

121 824 : 6

98 765 : 5

162 432 : 8

II. Вивчення нового матеріалу

1. Самостійне читання учнями вправи № 580

2. Первинне закріплення матеріалу за вправою № 581

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Самостійне розв’язання задачі № 582

2. Фронтальна робота над задачею № 583

— Що можна сказати про грані куба? Скільки їх? (Розгляд розгортки куба.)

— Чи можемо обчислити площу 1 грані? А як знайти площу всіх граней?

Самостійне записування розв’язання задачі.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 584, 585.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.05.2015)
Переглядів: 1666 | Рейтинг: 0.0/0
Звуко-буквений аналіз слів. Робота з дитячою книжкою. Ю. Т. Ярмиш "Зайча...
Що таке «добре», що таке «погано»
Утворення і назва чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення ...
Народні традиції і здоров'я
Аналіз результатів контрольної роботи. Усна й письмова нумерація чисел першої...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]