Тема: Поняття про площу. Квадратний сантиметр Мета: ознайомити учнів з новою величиною — площею; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії. Обладнання: картки для усної лічби, квадрати та інші фігури для обчислення площі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усна лічба за картками Поєднати приклади з однаковими відповідями. 96 : 1256 :1490 :1560 :12 54 : 18 2. Розв’язати задачу за кресленням. 3. Гра-естафета 790 - 370 430 + 540 63 : 9 + 0 х + 120 = 380 швидше?» 880 - 360 120 + 540 9 : 3 + 0 250 + х = 490 580 - 330 630 + 110 25 : 5 - 0 990 - х = 360 II. Вивчення нового матеріалу 1.Підготовча робота • Порівняти відрізки за довжиною (спочатку на око, потім — вимірюванням). • Порівняти площу кругів. Як можна це зробити? • Вступне слово учителя. — Порівняти площу двох кругів чи двох квадратів можна на око, іноді це роблять накладанням однієї фігури на другу. Площі різних фігур чи многокутників з різними сторонами порівнювати важче. • Групова робота. У кожної групи — два прямокутники, різні за розміром. Вчитель пропонує порівняти площі двох прямокутників (перший прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, другий прямокутник зі сторонами 7 см і 5 см). Під час обговорення вчитель звертає увагу дітей на те, що обидва прямокутники поділено на однакові квадратики, і пропонує полічити ці квадратики. Отримуємо: I прямокутник — 36 квадратиків, II прямокутник — 35 квадратиків. Робиться висновок: площа першого прямокутника більша від площі другого прямокутника (36 > 35). Ми порівняли площі прямокутників, поділивши їх на однакові квадрати. 2. Первинне закріплення за вправою № 466 3. Одиниця вимірювання площі фігури — квадратний сантиметр (вправа № 467) 4. Обчислити площі фігур, зображених на дошці. 1 см2 III. Розвиток математичних умінь учнів 1. Фронтальна робота над задачею № 469 за планом на дошці. 1) Скільки сторінок тексту набирає перший оператор за 1 день? 2) Скільки сторінок тексту набирає другий оператор за 1 день? 3) Скільки сторінок тексту набирають обидва оператори за 1 день? 4) За скільки днів обидва оператори наберуть 90 сторінок? 2. Фізкультхвилинка 3. Самостійне розв’язання прикладів № 465 4. Розв’язання прикладів № 469 за варіантами: Iваріант — перший рядок, II варіант — другий рядок IV. Підсумки уроку V. Домашнє завдання № 470, 471. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1852 | |
Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з коле... |
Тварини рідного краю |
Числа 1 і 2. Поняття «найдовший — найкоротший», «найширший — найвужчий» |
Звуки [н], [н'] Позначення їх буквами Н, н ("єн") |
Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу... |
Всього коментарів: 0 | |