💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Прості та складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані

Тема: Прості та складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані

Мета: ознайомити з правилом знаходження часу за швидкістю та відстанню; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця «Швидкість. Час. Відстань».

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

• Виправити помилки.

7 т 30 кг < 7 т 3 ц4дм 8 см < 4 дм 70 мм

20 060 кг > 20 т 60 кг5 грн. 35 к. < 5 грн. 53 к.

7 236 кг < 72 ц 36 кг2 м 30 см = 2 м 3 дм

8 ц 2 кг < 8 ц 20 кг2007 г > 2 кг 70 г

6 дм 1 см < 64 см

• Скласти й розв’язати задачі за таблицею.

Рухомий об’єкт Швидкість Час Відстань

Автомашина90 км/год3 год? км

Сокіл 200 км/год 2 год? км

реактивний літак? км/год2 год 4000 км

• Розв’язати задачу.

Велосипедист був у дорозі 3 год, а мотоцикліст — 2 год. На скільки більше кілометрів проїхав мотоцикліст, ніж велосипедист, якщо швидкість мотоцикліста 90 км/год, а велосипедиста — 14 км/год?

• Робота за картками.

Картка 1 (для учнів з високим рівнем знань)

По асфальтованому шосе автомобіль проїхав 292 км за 4 год, по ґрунтовій дорозі — 76 км за 2 год. На скільки швидкість авто по шосе була більша, ніж по ґрунтовій дорозі?

Картка 2 (для учнів достатнього й середнього рівня знань)

Машина їхала 3 години зі швидкістю 60 км/год. Зворотний шлях вона подолала за 4 години. З якою швидкістю вона подолала зворотний шлях?

II. Вивчення нового матеріалу

1. Задача

Галка пролетіла 100 км зі швидкістю 50 км/год. Скільки часу летіла галка?

Під час розв’язання задачі учні роблять висновок: щоб знайти час, треба відстань поділити на швидкість.

2. Первинне закріплення. Розв’язання задачі № 400

3. Розв’язання задачі № 401 за кресленням (слід з’ясувати, що відбувається зі швидкістю за течією й проти течії)

4. Фізкультхвилинка

5. Розв’язання задачі № 402. Складання таблиці, плану розв’язання 1000 : 100 = 10 (хв) — час руху;

400 : 10 = 40 (м/хв) — швидкість плавця.

6. Самостійна робота

I варіант — приклади № 403, 404 (І рядок);

II варіант — приклади № 403, 404 (ІІ рядок).

7. Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 405

49 дм на 98 дм більше на 98дмбільше

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 406, 407.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.05.2015)
Переглядів: 2859 | Рейтинг: 0.0/0
В. Чухліб «Повінь». Прислів'я.
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Лічба десятками. Утворення двоцифрових чисел з десятків і одиниць. Творча роб...
Властивості паперу. робота з папером
СЛОВА — НАЗВИ ЗВІРІВ (У ЗООПАРКУ)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]