Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника

Тема: Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника

Мета: вправляти учнів у застосуванні способу округлення чисел; опрацювати задачу, пов’язану з поняттям радіуса кола; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

1) Математичний диктант.

• На скільки 1 кг більший за 1 г?

• На скільки 1 кг менший за 1 т?

• На скільки 1 дм менший за 1 м?

• Число 20 470 зменшити у 10 разів.

• Число 680 збільшити у 100 разів.

• Знайти різницю чисел 1 000 і 500 і збільшити її у 10 разів.

2) Заповнити таблицю.

а530 910 58 316

 а + 126

1 000 - а

3)Робота за картками.

Обчислити приклади. У числовій колоні останнє число повинно збігатися з першим.

4) Виконати дії.

10 т 09 ц — 2 т 02 ц, 10 км 076 м + 3 км 989 м.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча вправа

До кожного числа назвати найближче кругле число.

349, 27, 879, 444, 622.

2. Пояснення

— Щоб скласти два числа більш зручним способом, можна користуватись способом округлення. Наприклад: 39 + 27.

Округлимо 39 до 40, а 27 до 30. 40 + 30 = 70. Тепер із суми заберемо 3 і 1 — це ті числа, які ми додавали, щоб округлити числа. Отримаємо 70 — 3 — 1 = 66. Перевіримо: 39 + 27 = 66.

(Аналогічне пояснення — у розв’язанні прикладу 176 — 49.)

3. Первинне закріплення. Вправа № 372

4. Самостійне розв’язання прикладів № 373, 374

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Задача № 375 (на дошці пропонується короткий запис умови)

2. Задача № 377 (з коментуванням)

3. Задача № 378 (з логічним навантаженням)

(10 + 8) : 3 = 6;

72 : 6 = 12;

10 — 6 = 4;

8 — 6 = 2;

12 • 4 = 48 (к.) — отримає Тарас;

12 • 2 = 24 (к.) — отримає Юрко.

4. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 377

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 379, 380.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (06.05.2015)
Переглядів: 2438 | Рейтинг: 0.0/0
Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язання простих з...
Розв'язування задач на дві дії складанням виразу (ознайомлення). Повторен...
Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]