💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси

Тема: Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси

Мета: пояснити різні способи обчислень з іменованими числами; повторити розв’язання задач на зведення до одиниці.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць маси і довжини.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

• Фронтальне опитування за таблицею.

— На скільки маса трьох півнів більша за масу двох качок?

— У скільки разів ягня важче від півника?

— На скільки теля легше від оленя?

— Скільки будуть важити 2 кролів та 4 качок?

— Обчисліть масу всіх тварин.

— На скільки маса домашніх тварин менше від маси диких?

• Робота біля дошки.

1) Периметр трикутного городу 860 м. Довжина одної сторони городу 320 м, другої — 120 м. Яка довжина третьої сторони?

2) Із 12 кг борошна виходить 16 кг хліба. Скільки кілограмів хліба вийде із 96 кг борошна?

• Усно виконати обчислення (завдання № 356).

II. Вивчення нового матеріалу

1. Самостійне опрацювання матеріалу

Від вірьовки відрізали 3 м 15 см, потім — ще 2 м 45 см. Скільки сантиметрів відрізали від вірьовки?

Для того щоб відповісти на питання задачі, потрібно додати довжини цих відрізків. Спочатку перетворюємо дані числа в одні одиниці довжини. Далі складаємо їх письмово. Додавати іменовані числа можна двома способами:

• додавати й віднімати так, як вони записані;

• замінити кожне число меншими одиницями вимірювання довжини або маси й виконати дії.

Розв’язання буде таким:

3 м 15 см 31 5

++

2 м 45 см 24 5

5 м 60 см 56 0 см

2. Первинне закріплення. Розв’язання з коментуванням прикладів № 357,359

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Самостійне розв’язання задачі № 358

2. Аналіз задачі № 360, складання плану розв’язання

1) Яка маса курки?

2) Яка маса курки й гуски разом?

3) Яка маса індика?

4) Яка маса всієї птиці?

3. Самостійне розв’язання задачі № 361

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 362, 363.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (05.05.2015)
Переглядів: 2360 | Рейтинг: 1.0/1
Місця підвищеної небезпеки у школі
Аплікація із рослинних форм
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Повний звуковий аналіз слів. Урок-гра "Поле чудес"
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]