Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа

Тема: Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа

Мета: вправляти учнів у виконанні обчислень на табличне та поза-табличне віднімання; узагальнити знання про прості задачі на дію віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи та для усних обчислень.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Із завдання № 308 прочитати результати обчислень у порядку зростання.

2. Усна лічба за карткою

Обчислити приклади і за кодом скласти вираз.

Т 820 + 140 - 80 • 5

Е 18 • 5 - 40 + 60 • 7

и 50 • 9 + 90 - 40 • 9 : 6

Р 970 - 540 : 9 • 8 - 120

Ц 420 - 630 : 70 • 15

О 75 : 3•2 : 10

Ж 800 : 10 • 9 : 30

М 600 : 100 • 30

п 12 • 2 • 500

Ь (16 • 20 - 120) : 100

Код

24 480 --- 12 000 470 370 560 180 5 24 560 285 2

Вираз: ти — переможець.

3. Заповнити таблицю.

Доданок 1400 25600 14500 2130 6000 132

Доданок 6006815060830122

Сума

ІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча вправа

З прикладу на додавання 24 + 16 = 40 скласти два приклади на віднімання.

2. Робота над завданням № 310 Прочитати текст частинами.

3. Бесіда за прочитаним

— Як називаються числа при відніманні?

— Як застосувати послідовність чисел при відніманні?

— Показати на прикладі, як можна віднімати від числа суму.

— Виконати віднімання частинами: 43 — 8.

4. Розв’язання простих задач № 311 (записування розв’язків задач, що мають дію віднімання)

5. Самостійна робота: приклади № 312, 313

6. Групова робота над задачею № 314

• Високий рівень знань — розв’язати задачу самостійно;

• достатній рівень знань — розв’язання задачі за коротким записом

• Середній та початковий рівень знань — розв’язання задачі за поданим планом.

1) Скільки кілограмів становили висівки?

2) На скільки кілограмів більше дістали борошна, ніж висівок?

III. Підсумки уроку



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (02.05.2015)
Переглядів: 1662 | Рейтинг: 0.0/0
Сонце
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам...
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Що виготовляють або вирощують там, де ти живеш. Як хліб на стіл прийшов. Вшан...
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]