💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20000. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників

Тема: Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20000. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 20 000 та іншими розрядними п’ятицифровими числами; вправляти учнів у розв’язанні задачі на 2 і 3 дії, які містять збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць; закріпити вміння учнів виконувати письмове віднімання трицифрових чисел; вчити розпізнавати види трикутників за їх кутами.

Обладнання: нумераційна таблиця, картки для виконання тесту, таблиця «Види трикутників».

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Скласти вираз до задачі № 165.

• Пояснити розкладання чисел на розрядні доданки (№ 166).

2. Математичний диктант

• Записати цифрами числа: 13 665, 14 070, 19 990, 16 006.

• Записати число, в якому: 25 тис. 800 од.; 90 тис. 999 од.; 5 тис. 5 од.

• Записати найменше число з пари чисел: 24 000 і 20 400, 7 070 і 70 070;

40 008 і 40 800.

• Записати «сусідів» числа 10 000.

3. Групова робота

Гра «Склади пейзаж»

У кожної групи учнів — кольоровий знімок (пейзаж), розрізаний на геометричні фігури. На кожній фігурі зі зворотної сторони — приклади.

Учні обчислюють приклади, перевертають фігуру, з частин складають цілу — малюнок.

4.Тестова робота

У кожного учня — картка з тестом; кожне завдання оцінюється 2 балами (загалом — 12 балів).

Тест «Нумерація багатоцифрових чисел»

1. Чотирнадцять тисяч чотирнадцять цифрами записується так:

а)14 014;

б)14 140;

в) 140 014;

г) 1 404.

2. Яка з нерівностей є правильною?

а)34 850 < 34 850;

б)9 999 > 10 000;

в) 90 099 > 99 009;

г) 20 200 < 22 000.

3. Яке число записано такими словами: три десятки тисяч триста три?

а)30 033;

б)30 300;

в)30 303;

г) 33 300.

4. «Сусідами» числа 1 899 є:

а) 1 898 і 1 900;

б) 1 888 і 1 900;

в) 1 999 і 2 000.

5. За день 2 корови дали по 18 л молока і 3 корови по 17 л. Скільки літрів молока дали всі корови?

Який із виразів відповідає розв’язанню задачі?

а) 18   2 + 17;

б)(18 + 17)   3;

в) 18   2 + 17   3;

г) (18 + 17)   2.

6. 1 км — 25 м = ?

а) 75 м;

б) 750 м;

в) 125 м.

Відповідь: 1а, 2г, 3в, 4а, 5в, 6б.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Вправа № 168 (2)

2. Лічба десятками до 100 тисяч і навпаки

3. Формування вмінь усно додавати й віднімати круглі п’ятицифрові числа за зразком

10 тис. + 20 тис. = 30 тис.

10 000 + 20 000 = 30 000 Обчислити:

70 000 - 30 000;90 000 + 10 000;

40 000 + 50 000;80 000 - 50 000.

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальне виконання вправи № 170 (завдання № 1 — коментоване розв’язання, завдання № 2 — самостійно)

2. Складання й розв’язання задачі № 171 за малюнками.

?

3. Виконання завдання № 173

4. Завдання на розвиток уваги

Скільки всього трикутників зображено на малюнку? (13 трикутників)

Які за кутами трикутники зображені? Накресліть на дошці прямокутний трикутник, тупокутний трикутник.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 174, 175.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (24.04.2015)
Переглядів: 1773 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
Саморобна дидактична гра «сад і город»
Повітря. Рух повітря — вітер. Як дбати про чистоту повітря
Закріплення навичок роботи з мишею
Дорога від дому до школи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]