Аналіз контрольного диктанту. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду на -а (-я). (Вправи 119-126.)

Тема: Аналіз контрольного диктанту. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду на -а (-я). (Вправи 119-126.)

Мета: Ознайомити учнів зі способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду на -а (-я). Виробляти в учнів вміння і навички розрізняти відмінкові закінчення іменників. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Обладнання: Політична карта Європи або світу, ілюстрації з історії Запорізької Січі, таблиця словникових слів, тлумачний словник.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Аналіз контрольного диктанту.

III. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 118.)

— Прочитайте записані речення.

— Прокоментуйте визначені відмінки іменників. Доведіть свою думку.

— Чи можна вважати записані речення текстом? Якщо так, то визначте вид тексту і доведіть свою думку.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Повторення вивченого про відмінювання іменників в однині (вправа 119).

2. Колективне виконання вправи 120.

а) Читання тексту, словникова робота, добір заголовка.

б) Визначення відмінків іменників, з'ясування відмінностей у закінченнях іменників, що стоять в одному й тому самому відмінку.

в) Завдання 3, вправа 120 — для найспостережливіших.

г) Розвиток монологічного мовлення.

— Перекажіть текст так, ніби ви у прямому ефірі по радіо хочете закликати всіх дітей дбайливо ставитися до живої природи.

3. Розвиток зв'язного мовлення (за вправою 121).

а) Читання тексту і співставлення його з малюнком на с. 62.

б) Розвиток монологічного мовлення.

— Чи доводилося вам садити дерева? Розкажіть.

в) Визначення відмінків виділених іменників (завд. 3, впр. 121).

г) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу (с. 62).

4. Каліграфічна хвилинка.

Де ер рж жа ав . в а держава

5. Словник.

Держава — апарат політичної влади в суспільстві. Країна з таким апаратом політичної влади. Українська держава.

— Покажіть на карті Європи Україну.

— Яка орфограма в слові держава?

— До якої частини мови належить це слово? Доведіть.

— Запишемо це слово в таблицю словникових слів і запам'ятаймо його правопис.

6. Списування із граматичним завданням (за вправою 122).

До першого завдання вправи можна використати ілюстрації з історії козацтва.

Фізкультхвилинка.

7. Вправляння у визначенні відмінків іменників (за вправою 123).

8. Коментоване списування (за матеріалами вправи 124).

а) Читання тексту, з'ясування значення невідомих слів.

б) Коментоване списування з визначенням відмінків виділених іменників.

в) Розвиток монологічного мовлення.

— Перекажіть текст, користуючись малюнками (с. 64).

9. Самостійна робота (за вправою 125) з наступною фронтальною перевіркою.

10. Творча вправа (матеріал записаний на дошці).

а) Поставте подані в дужках іменники у знахідному відмінку.

б) Складіть два речення (на вибір) з утвореними словосполученнями.

Побачити (зозуля). Любити (матуся). Захищати (Україна). Читати про (природа). Збирати (пшениця). Задивитися на (калина).

V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 126.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (09.08.2015)
Переглядів: 1693 | Рейтинг: 0.0/0
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення...
Гори України
Способи згинання паперу
Назви чисел при відніманні. Порівняння чисел і виразів. Розв'язування зад...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]