Тема: Робота над удосконаленням власного тексту. (Вправи 51-53.) Мета: Виробляти вміння покращувати, вдосконалювати, повторювати власний текст. Розвивати відчуття краси мовленого слова, образне мислення. Обладнання: Таблиця-схема будови тексту з урахуванням абзаців, серія малюнків для складання тексту-розповіді. ХІД УРОКУ I. Організація класу до уроку. II. Повторення вивченого про текст. — Що таке текст? — Які типи текстів вивчили? — Що ви знаєте про будову тексту? — Яку роль в тексті відіграє абзац? III. Закріплення вивченого матеріалу про будову тексту. 1. Колективне виконання вправи 51. 2. Творче списування. а) На дошці — записаний текст. Їжачок Настала зима. Тепло й затишно їжачкові. Та ось знайшов він собі кімнату у дуплі старої липи. Тепло там і сухо. Ось настала осінь. Падає жовте листя з дерев. Скоро й зима настане. Почав готуватись їжачок до зими. Пішов до лісу, наколов на свої голочки сухого листя. Приніс до своєї кімнатки, розіслав листя, стало ще тепліше. У лісі жив їжачок. — Прочитайте текст, подумайте, чи правильно розташовані в ньому абзаци. Який абзац слід переставити і куди? б) Творче списування тексту. — Спишіть текст, правильно розташовуючи абзаци. в) Визначення типу тексту, його зачину, основної частини і кінцівки. г) Творче завдання (усне). — Якщо б вам запропонували удосконалити зачин і кінцівку, як би ви Це зробили? 3. РЗМ. Складання тексту-розповіді за серією малюнків. а) Розгляд малюнків, їх розміщення у такій послідовності, якої потребує розвиток подій, визначення теми і мети майбутнього тексту. б) Колективний підбір заголовка до майбутнього тексту. в) Розгляд таблиці-схеми, яка визначає структуру майбутнього тексту. г) Колективне складання тексту за малюнками і його запис у зошити, Фізкультхвилинка. 4. Робота над удосконаленням власного тексту. (За матеріалами вправи 52.) а) Читання першого і переробленого творів. б) Порівняльна характеристика цих творів. — До якого типу тексту більше підходить кожен із творів? («Надходить осінь» — текст-розповідь, «Незвичайна осінь « — текст-опис.) 5. Вправа «Перевір себе». — Уважно послухайте текст, визначте його тип, тему і мету. Назвіть зачин і кінцівку. Спробуйте удосконалити їх. (Підвести учнів до думки про довершеність високохудожніх творів, які не потребують удосконалення.) ...Веснянка здивувався — невже казкові герої теж вчаться в школі? Такт виявляється, в Палаці Чарівних Казок була спеціальна школа, де вчилися казкові діти. їх учили там, як поводитися в різних казкових випадках. Ілля Муромець та Котигорошко викладали силу і хоробрість. Іванко-дурник був учителем розуму та кмітливості. Капітан Врунгель — викладачем навігації, тобто науки капітанів — як водити в морі кораблі. Доброті навчала стара чарівниця з казки «Попелюшка». А сама Попелюшка показувала, як найкраще господарювати. Спортивними заняттями керував гімнаст Тібул з казки про Трьох Товстунів. Було ще багато інших спеціальних наук, які необхідно було знати маленьким казковим героям. І треба сказати, вчилися вони всі на «відмінно». Двієчників серед них не було. (В. Нестайко «Вкраїні Сонячних Зайчиків») IV. Підсумок уроку. — «А що ж буде далі?» Уважно послухайте і скажіть, чи не хотіли б ви вдосконалити цей текст і як саме. ... Тільки-но закінчився карнавал, як море враз затремтіло, завирувало і взялося тисячами каламутних бульок. Риби злякано кинулися хто куди, а Вовченя вхопилося за Вовка і прикинулося камінчиком. Став прикидатися камінчиком і Вовк, але камінчик з нього не дуже й виходив, бо скидався він таки на гарну каменюку. Добре, що Медуза встигла накрити його своєю парасолькою — дуже вчасно, бо тієї ж миті над самісінькою медузою промайнули здоровенні Акули. На щастя, вони кудись поспішали, тому нікого не помітили. А тоді настав час прощатися. — Вовчику і Вовченятко, не забувайте нас! Припливайте знову! — тоненько квилили рибки і махали їм услід своїми різнокольоровими плавничками. А Морський Півник наздогнав вовчиків і подарував їм дві справжні морські перлини!.. Незабаром Вовк із синочком уже стояли на березі. — Що я бачу! Що я бачу! — раптом вигукнуло Вовченя і показало лапкою на море. Недалеко від берега повільно й гордо пропливав велетенський Кит. Він випустив такий високий фонтан, що здалося, ніби над маленьким острівцем прошуміла справжня гроза. - О-о, це найцікавіший день у моєму житті! — сказало Вовченятко. - О-хо-хо! — зітхнув Вовк. — Чесно кажучи, в моєму також. V. Домашнє завдання з інструктажем. (Вправа 53.) | |
| |
Переглядів: 1256 | |
Поняття про композицію як витвір мистецтва. Практична робота «Півник і курочк... |
Дикорослі рослини рідного краю |
Перевірна робота № 2 |
Складання таблиць додавання і віднімання числа 3. Задачі на збільшення і змен... |
Урок 28. МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ВЕСНУ |
Всього коментарів: 0 | |