Тема: Конструктивні вправи на нормативне вживання в мовленні граматичних форм вивчених частин мови Мета: вчити утворювати і вживати у мовленні граматичні форми вивчених частин мови згідно з нормативними вимогами; розвивати інтерес до вивчення мови, виховувати любов до природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 232) II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання З дошки Пішли до ліс, стоїть біля вікно, зелені листочок, сьомий курчат, подивитись на він. — Що ви можете сказати про ці словосполучення? — А чому слова в них не зв’язані? (Тому що неузгоджені граматичні форми.) III. Оголошення теми і мети уроку — На цьому уроці ми будемо вправлятися у конструюванні речень з узгодженням граматичних форм різних частин мови. VI Закріплення та систематизація знань 1. Списування з граматичним завданням (за вправою 233) 2. Творче списування Вправу 234 опрацювати колективно коментовано. Додаткові завдання 1) Знайдіть у тексті речення з однорідними членами. Яку роль виконують вони в реченні? 2) Знайдіть складне речення. Поясніть розділові знаки у ньому. 3) Зробіть звуко-буквений аналіз слів сіль, дзвеніло. 3. Усна колективна робота із вправою 235 — Прочитайте текст, вставте потрібні закінчення. Додаткові завдання 1) Усно визначте рід, число і відмінок прикметників. Як це зробити? 2) Виберіть із тексту прислівник. Поясніть його правопис. 3) Знайдіть дієслово до схеми , '" " Л, . Визначте для нього всі можливі граматичні ознаки. 4. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання VI. Підсумок уроку — Які вміння ми сьогодні вдосконалювали? — Що необхідно робити, щоб зв’язати слова між собою? (Узгодити їхні граматичні форми.) VII. Домашнє завдання Вправа 235 (2, 3). Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 1208 | |
| Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша |
| Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету |
| Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння |
| Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка.... |
| Письмова нумерація чисел першої сотні: читання чисел, записаних у нумераційні... |
| Всього коментарів: 0 | |