💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Спостереження за вживанням особових займенників у текстах

Тема: Спостереження за вживанням особових займенників у текстах

Мета: закріплювати знання про займенник, вчити розпізнавати особові займенники в різних формах і використовувати їх у мовленні; розвивати мовні вміння, вміння висловлювати власні судження; виховувати інтерес до вивчення мови.

Обладнання: картки індивідуального опитування, картки із кросвордом із вправи 43.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 40

2. Картки індивідуального опитування

Картка 1

Спиши текст. Підкресли займенники. Визнач їх особу.

ДІДУСЕВА ЯБЛУНЯ

Дідусь садив яблуні. Йому сказали: «Навіщо вам ці яблуні? Довго чекати від цих яблунь плодів, і ви не покуштуєте з них яблучка». Дідусь відповів: «Я не з’їм — інші з’їдять, мені спасибі скажуть».

Картка 2

Прочитай текст. Випиши займенники з прийменниками. Постав до них питання. Визнач особу, число.

Іду я ліском, зриваю голубі дзвіночки та дивлюся, чи не достигли на ліщинах горішки. Глянув на стежку, а там... Ну кроків за десять від мене стоїть лисичка. Мордочка в неї гостра, хвіст довгий, пухнастий. Так, як бачив намальовану в книжці. Я не злякався. Дивлюся на неї, а вона — на мене, ще й носиком нюхає. Я їй кажу:

— Може, ти їсти хочеш, лисичко? На тобі пиріжок.

Стоїть, дивиться.

А тільки я ступив до неї — вона плиг у кущі.

Ото тільки й бачив.

Картка 3

Прочитай займенники. Визнач число, особу. Постав питання. Запиши за зразком.

Зразок. Я (хто?) — 1 ос., одн.

Він, ти, мене, нас, до нього, з нею, ми, вони, він.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Відновіть опорну таблицю, складену на попередньому уроці.

Займенник

Вказує________,________,________, але не________.

Має особи:_____________________

Змінюється за___________________

Має рід:________________________

В реченні_______________________

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні будемо спостерігати за вживанням займенників у текстах, вдосконалювати свої вміння визначати число та особу займенників.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота із вправою 42 (усно)

2. Хвилинка каліграфії

Робота за варіантами (за матеріалами вправи 42).

I варіант — записати рядок займенників другої особи (ти, ви); II варіант — прописати займенники першої особи, додавши відсутній (я, ми).

— Який займенник першої особи потрібно було додати II варіанту?

— Пропишіть каліграфічно рядок займенників третьої особи однини і множини.

3. Робота у парах (за вправою 43)

4. Самостійна робота із вправою 41

V. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Назвіть особові займенники, що складаються з однієї літери.

— Назвіть займенники, які починаються з однакової літери.

— Чим особливі займенники третьої особи однини?

— Провідміняйте усно займенник ти.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Домашнє завдання

Вправа 44.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (08.07.2015)
Переглядів: 1348 | Рейтинг: 5.0/1
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Симетричне вирізування
Ліплення з пластиліну (гриби)
Вступне заняття
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]