Тема: Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числівників 50-80 Мета: ознайомити з утворенням і написанням форми родового відмінка числівників, вчити правильно вживати їх у мовленні; розвивати навички правильного вживання числівників у мовленні; виховувати інтерес до вивчення наук природознавчого циклу. Обладнання: орфографічні словнички. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1.Перевірка вправ 15 та 19 2.Робота із словниковими словами — Спробуйте впізнати слова із вправи 19. т_нн_п_тс_т — Чому нам пропонують запам’ятати написання цих слів? — Запишіть транскрипцію слова п’ятсот. Що цікавого ви помітили? — До яких частин мови належать ці слова? — До слова тонна запишіть усі можливі форми. — До слова п’ятсот доберіть іменник так, щоб утворилося словосполучення. — Внесіть слова до словничків, підкресліть орфограми. II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Робота в парах (вправа 20) — Як називаються числівники, які відповідають на питання скільки? (котрий? який?)? 2. Складання усної розповіді — За 1 хвилину складіть розповідь про числівник. III. Оголошення теми і мети уроку — Сьогодні ми розширимо свої уявлення про числівник, дізнаємось, як змінюються числівники. IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1. Колективна робота — Складіть словосполучення числівник + іменник. 50 + ____________________ 70+ ____________ 60 +80 + ________________________________ — Спробуйте самостійно провідміняти за допомогою питань складені словосполучення. I варіант — 50 ...ІІІ варіант — 70 ... II варіант — 60 ...IV варіант — 80 ... — Чи можна відміняти числівник? — Які форми родового відмінка ви можете утворити? Прочитайте їх. (П’ятдесяти і п’ятидесяти) Якщо у дітей є тільки один варіант форми родового відмінка, то вчитель пропонує свій. — Чому у вас вийшли різні форми? — Хто з вас має рацію? 2. Самостійна робота із правилом (С. 14) — Хто припустився помилки — запишіть правильний варіант. 3. Колективне виконання вправи 21 V. Закріплення та систематизація знань 1.Самостійне виконання вправи 22 — Який числівник «ставив вам пастку»? Яку? — Що треба знати про форму родового відмінка числівників 50-80? 2.«Математична хвилинка». Робота із словниковими словами (100 - 30 - 60) + 6 = ? 60 • (100 - 30 - 60) = ? — Запишіть числівники 16, 600. Як ви їх записали? — Звірте результати своєї роботи із таблицею на С. 13. — Хто зумів записати правильно? — А хто припустився помилки? Поясніть, у чому причина. — Як ви думаєте, чому ці слова треба писати саме так? — Внесіть ці слова у словнички. — Знайдіть числівники з такою ж орфограмою. (П’ятдесят) — Поставте цей числівник у формі родового відмінка. Що треба знати? VI. Підсумок уроку 1. Бесіда — Розкажіть, що нового ви дізнались сьогодні про числівник. — Написання яких числівників треба запам’ятати? 2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання VII. Домашнє завдання Правило на С. 14; вправа 23; вивчити словникові слова. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1209 | |
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм... |
Будівельний конструктор |
Випадки додавання й віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Вправляння у ро... |
Елементарні уявлення про духовну складову здоров’я. Різні вияви краси поведін... |
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма... |
Всього коментарів: 0 | |