Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні

Тема: Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні

Мета: проаналізувати знання, уміння та навички, виявлені учнями під час контрольної роботи; актуалізувати знання про прикметник і його значення у мовленні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виховувати любов до художнього мовлення.

ХІД УРОКУ

I. Аналіз контрольної роботи

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Виберіть із вірша (з дошки) прикметники.

Ми любимо весну, зелену, чудесну, грімницю у тучі,

дощик співучий, луки широкі, і ріки глибокі, поле веселе, рідні оселі, і цвіт у маю — всю землю свою.

(М. Стельмах)

— За якими ознаками ви визначили, що ці слова є прикметниками? (Вчитель фіксує на дошці відповіді дітей.)

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми розпочнемо знайомство з прикметником, згадаємо, що ми вже знаємо про цю частину мови, з’ясуємо її роль у мові.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Складання розповіді про прикметник Гра «Ланцюжок»

— За опорою, складеною на дошці, нам необхідно скласти розповідь про прикметник для учнів другого класу, які вперше зустрічаються з прикметником. Проілюструйте свою розповідь прикладами.

Перший учень починає, потім називає ім’я того, хто продовжить розповідь. Вчитель звертає увагу на послідовність і логічність розповіді.

2. Аналітична робота (за вправою 192)

Вправу виконати усно колективно.

— Яку роль відіграють прикметники у мові?

3. Колективна робота із вправою 191

— Давайте звіримо свої спостереження із думкою Л. Лужецької. Прочитайте її вірш у вправі 191.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота із загадками (за вправою 190)

Додаткове завдання

Випишіть три словосполучення «іменник + прикметник». Яке слово є головним у цих словосполученнях?

2. Творча робота. Гра «Хто більше?»

Вчитель пропонує дітям іменник і просить дібрати до нього прикметники. Хто останній — той і перемагає.

Наприклад: сніг — білий, пухнастий, м’який, холодний, лапатий, тихий і т. ін.

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Підсумок уроку

— З якою частиною мови ми розпочали сьогодні знайомство?

— Зверніть увагу на опорну схему, складену нами на початку уроку. Які уточнення ви внесли б у неї наприкінці уроку?

— Які питання про прикметник ви хотіли б поставити одне одному? Спробуйте скласти творчі запитання. Поставте їх, кому забажаєте.

VII. Домашнє завдання

Вправа 193 (3), підготувати усний твір-мініатюру про прикметник.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (27.06.2015)
Переглядів: 2331 | Рейтинг: 0.0/0
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно...
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Елементарні поняття про гармонію споріднених кольорів. «Весняна галявина»
Симетричне вирізування
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]