Розрізнення відмінків іменників жіночого роду

Тема: Розрізнення відмінків іменників жіночого роду

Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки іменників жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду; розвивати мовні вміння, почуття слова; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історії.

Обладнання: тлумачні словники, карта України, малюнок герба, прапора.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (за вправою 118)

— Чому в однакових відмінках різні іменники мають різні питання?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Самостійна робота із вправою 119

— Розкажіть про закінчення іменників у різних відмінках.

2. Гра «Пошук»

За вправою 120 (1) — колективно усно; 120 (2) — самостійно.

Додаткове завдання

— Виберіть іменники тільки жіночого роду.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Спробуйте визначити тему уроку, спираючись на матеріал вправи 120.

— Розкажіть, що ми будемо робити.

— А чого нам треба буде навчитися?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна робота із підручником Вправу 121 опрацювати колективно.

— Як ми визначали відмінки іменників?

— Звірте наші дії з правилом на сторінці 62.

— Що ми робили правильно?

— А що нового підказало нам правило?

2. Робота за варіантами I варіант — вправа 122; II варіант — вправа 123 — визначати відмінки виділених іменників.

3. Робота зі словниковим словом

— Що спільного у цих текстах?

— Що ви можете розповісти про наших предків-козаків?

— Що було головною справою їхнього життя? (Боротьба за незалежність держави)

— А що таке держава? Знайдіть відповідь у тлумачному словнику.

— Як називається наша держава?

— Які символи державності ви знаєте?

— Розкажіть про прапор (герб, гімн) нашої держави.

— Зверніть увагу на написання слова держава. Що можете розповісти?

— Внесіть слово до словничка, підкресліть орфограму.

— Запишіть це слово у давальному і місцевому відмінках. Що ви помітили? Як розрізнити ці відмінки?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Списування з граматичним завданням. Вправа 124

2. Розвиток монологічного мовлення Запропонувати учням на вибір:

• скласти усний переказ за текстом вправи 124 і малюнком;

• скласти усний твір за вправою 121.

— У чому різниця між переказом і твором? (Вислухати декілька учнів.)

VI. Підсумок уроку

 1.Самостійна творча робота. Вправа 125

— З якими іменниками ми сьогодні працювали?

— Що про них дізналися?

— А що навчились робити? (Визначати відмінки іменників жіночого роду на -а, -я). Саме це й потрібно вам буде зробити вдома у вправі 126.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 126; повторити словникові слова.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (20.06.2015)
Переглядів: 1524 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарні поняття про гармонію споріднених кольорів. «Весняна галявина»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 10
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів вид...
Аплікація із рослинних форм
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]