Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба»

Тема: Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини»

Мета: вчити придумувати і виконувати творчі види завдань; розвивати творчу уяву, образне мислення; збагачувати мовлення учнів епітетами, порівняннями, метафорами; виховувати любов до поетичного слова.

Обладнання: картини із зображенням куточків різних краєвидів.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань

1. Розчитування.

Виразне читання поезій із збірок поезій В. Симоненка (у кожного учня на парті - збірка).

- Що стало поштовхом до творчості в Анатолія Камінчука? (Краса рідної природи.)

Учні вибірково дають відповіді на запитання рядками твору «Як я став письменником»?

2. Розгляд картин із чудовими краєвидами природи рідного краю.

- Візьміть перо і спробуйте передати поетично свої емоції, настрій, які ви відчули пьід час розгляду даних картин. Відтворіть їх на папері у вигляді поетичних рядків.

3. Зачитування складених поезій за даними картинами.

II. Повідомлення теми уроку

- Поезії, які ми опрацюємо на цьому уроці, можна назвати кольоровими. Послухайте їх і доведіть, що це саме так.

III. Виразне читання поезій М. Сингаївського «Веселка на долоні» та Л. Біленької «Казка неба» підготовленими учнями

1. Самостійне читання поезій за варіантами.

1) Зробити на дошці виписки з творів.

Що ми бачимо?Що ми чуємо?

веселку вишневу, співучі гаї

синю чи малинову

коні

синій луг

2) Якими видалися білі хмаринки в небі?

2. Повторне голосне читання поезій. Визначення порівнянь, епітетів.

3. Порівняти кольори обох поезій.

«Веселка на долоні» «Казка неба»

синій луг пухнаті

барвиста веселка лілуваті

вишнева, синя, малинова білі хмаринки

- Що спільне і що відмінне у поезіях?

4. Фізкультхвилинка.

5. Гра «Ланцюжок».

Дібрати до слів небо, хмари «кольорові» епітети.

М. Робота над твором «Пісня тоненької очеретини»

Словник: очерет, мешканці, шана.

1. Виразне читання вірша підготовленим учнем.

Перед читанням твору - запитання для всіх:

- Який жанр цього твору ?

2. Робота над художніми засобами твору.

1) Знайти синоніми, епітети.

2) Виразне читання питальних та окличних речень.

3) Робота по групах.

1 група. Читання за особами.

2 група. Переказ прочитаного.

3 група. Придумати продовження казки.

4) Бесіда.

- Яка головна думка твору?

- Який жанр твору?

- Хто допоміг очеретині знайти свою співучу пір'їну?

- Кому з дійових осіб відповідає прислів'я: «Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять»?

5) Переказ казки з продовженням.

6) - Як можна пояснити прислів'я: «Кожен найменший колосок має власний голосок»?

7) - Як у звичайному можна відкрити прекрасне?

V. Підсумок уроку

- Які ілюстрації або кадри мультфільму ти створив би до твору «Пісня тоненької очеретини»?

VI. Домашнє завдання

Намалювати ілюстрацію до твору. Переказувати прочитану казку близько до тексту.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.04.2015)
Переглядів: 1823 | Рейтинг: 0.0/0
Я. Щоголів «Зимовий ранок». М. Рильський «Зима». Леся Українка «Сніг з морозо...
Щоб бути здоровим і все встигати робити
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]