💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Пригоди улюбленого героя дітей - Тома Сойєра

Тема: Пригоди улюбленого героя дітей - Тома Сойєра

Мета: розширити знання учнів про творчість Марка Твена; ознайомити з новими пригодами в житті Тома; розвивати мислення; збагачувати мову новими словами; розвивати бажання більше знати; виховувати позитивні риси характеру.

Обладнання: роман Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», зошити.

Тип уроку:  урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

II. Основна частина

1. Бесіда.

- На попередньому уроці ми з вами працювали над уривками з твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». З Томом - головним героєм твору - відбувалося дуже багато цікавих, веселих, незвичайних пригод. І сьогодні на уроці ми ознайомимось ще з деякими пригодами, які сталися в житті Тома Сойєра. А спочатку прочитайте і запишіть тему нашого сьогоднішнього уроку.

2)улюбленого

1)пригоди

4)дітей

3)героя

6)Сойєра

5)Тома

- Отже, про якого героя ми з вами будемо сьогодні говорити?

2.Читання уривка твору вчителем («Том грається, воює, ховається»).

- Над яким уривком у творі Марка Твена ми з вами працювали на попередньому уроці?

- Прочитайте і запишіть у зошити назву сьогоднішньої пригоди Тома.

3.Тести за змістом прослуханої частини.

- Кого витягла старенька з-під ліжка?

а) Тома;

б) кішку;

в) собаку.

- Що їв Том у коморі?

а) Варення;

б) яблука;

в)повидло.

- Ким був Сід для Тома?

а) Другом;

б) сусідом;

в) братом.

- Куди втік Том?

а) До школи;

б) гратися;

в) до товариша.

- Що перевіряла тітонька Поллі на Томовій сорочці?

а) Рукав;

б) ґудзик;

в) комірець.

- Якою ниткою Том пришив комірець?

а) Чорною;

б) білою;

в) червоною.

4. Перевірка тестових завдань, виконаних учнями.

Фізкультхвилинка

5. Опрацювання урока.

- Ви всі уважно слухали текст і дали правильні відповіді на запитання. А зараз самостійно попрацюйте над ще однією пригодою Тома.

1) Читання вчителем двох абзаців тексту від слів «Заклопотаний війною і коханням...».

- Що попросив Том у тітки Поллі?

2) Читання тексту учнями:

- «ланцюжком»;

- «буксиром»;

- за методикою «Небо і земля»;

- «луною»;

- самостійне дочитування тексту учнями до кінця.

3) Постановка запитань до прочитаного учнями.

6. Малювання словесних малюнків до прочитаного.

III. Підсумок уроку

- Що вам сподобалося у поведінці Тома Сойєра?

- У чому ви б хотіли бути схожими на нього?

- За які вчинки ви засуджуєте Тома?

IV. Домашнє завдання

Прочитати ще один уривок із твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», підготуватись до стислого переказу.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (03.04.2015)
Переглядів: 2051 | Рейтинг: 0.0/0
На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передают...
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Пластичні матеріали, їх властивості і призначення
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]