💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Сторінка з історії життя наших співвітчизників за океаном. І. Бондарчук «На новій землі»

Тема: Сторінка з історії життя наших співвітчизників за океаном. І. Бондарчук «На новій землі»

Мета: удосконалювати навички виразного читання; розширювати знання учнів про життя українців за кордоном; розвивати вміння знаходити в тексті міркування; дослідити, як вони допомагають передати душевний настрій героїв; виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.

Обладнання: таблиці для читання.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Мовна розминка

1. Прочитайте речення.

м у р ї ц

и к а н і

 (Ми - українці.)

2.Розгадування кросворда.

1) Що будували колись давно навколо міст?

2) Столиця України.

3) Державний символ.

4) Як називався козацький командир?

5) Народ України.

6) Бог блискавки і грому.

7) Найрідніша людина.

1 М У Р

2 К И Ї В

3 П Р А П О Р

4 О Т А М А Н

У К Р А Ї Н Ц І

П Е Р У Н

7М А М А

- Отже, ми - українці, бо ми народ, який живе в Україні.

- А як називається народ, який живе:

у Росії... (росіяни), у Польщі... (поляки), у Німеччині... (німці), в Америці... (американці)?

III. Активізація опорних знань

1. Читання оповідання Н. Забіли «Старовинне місто».

2. Переказ оповідання за складеним планом.

3. Виразне читання вірша М. Хоросницької «Звідки в міста назва - Львів».

4. Підсумок перевірки. Поради щодо читання.

IV. Повідомлення теми та мети уроку

- Вчені-історики стверджують, що понад сто років тому багато українських селян (особливо із західних областей України) поїхали у далекі чужі країни шукати роботу і кращого життя. Виїжджали вони здебільшого до Канади, Америки, Бразилії. І там наполегливо і сумлінно працювали, облаштовувались на нових, неосвоєних землях. Минали роки, десятиліття... У них виростали діти, онуки. Але українці не забували своєї мови, історії, звичаїв, тобто того, що пов'язувало їх з батьківщиною.

І зараз в тих країнах, де живуть українці, їхні нащадки вивчають рідну мову.

Ось і сьогодні на уроці ми будемо читати оповідання Івана Бондар-чука з «Читанки» для дітей-українців, які живуть у Канаді і вивчають українську мову.

V. Опрацювання оповідання І. Бондарчука «На новій землі»

1. Читання вчителем. Перевірка первинного сприймання.

- Хто веде розповідь?

- Скільки років минуло відтоді, як автор переїхав до Канади?

2. Словникова робота. Читання за вчителем.

Скриня готувала зупинились

незнаний складала посміхається

краєвиди посідали скинули

крамниці пересіл підспівував

3. Читання твору учнями мовчки.

4. Читання твору «ланцюжком».

5. Вибіркове читання.

- Скільки років було дядькові Андрієві?

- Прочитайте, як мати готувалась до подорожі.

- Про що питали її діти? Що вона відповідала?

- Що говориться про труднощі далекої дороги?

- Як сприймали переїзд діти, мати, батько?

- Які труднощі долали сім'ї переселенців?

- Що порадив дядько Андрій? Як ви розумієте його пораду?

6. Вправи для розвитку швидкості читання.

1) Гра «Хто читає швидше?»

- Знайдіть у тексті і прочитайте всі питальні речення.

- Знайдіть у тексті міркування.

- Продовжте речення:

Пустились ми в дорогу,... (в незнаний світ).

Обсіли маму,... (як курчата квочку).

Сидить мати на скрині сумна,... (як осінь).

2) Гра «Хто швидше знайде?»

- Знайдіть у тексті речення з такими словами: палубу; забажає; посміхається; скринею; корчували.

VI. Підсумок уроку

1.Хвилинка-цікавинка.

- Зараз у кожній країні, де є вихідці з України, утворюються українські громади, відкриваються школи для вивчення української мови, а при українських церквах працюють суботні курси українознавства. У Південній Америці є університети, де вивчають українську мову, літературу та історію.

2.Бесіда.

- Який твір сьогодні читали?

- Чого навчає нас автор?

- Яка головна думка твору?

- Пам'ятайте, діти: де б ви не були, куди б не закинула вас доля, ви - українці.

І, як казав наш великий Кобзар:

Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужого научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

VII. Домашнє завдання

1 група. Читати, переказувати оповідання. Скласти план.

2 група. Виразно читати, відповідати на питання. Проілюструвати оповідання.

3 група. Навчитися виразно читати оповідання.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (15.03.2015)
Переглядів: 1965 | Рейтинг: 0.0/0
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Природа в місті (селі) та його околицях
Свято Букваря!
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Аплікація з паперу «Прикрась ялинку»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]