Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Урок 43

Тема. Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом

Мета: закріпити знання учнів про ручні шви; навчити виконувати шов «уперед голку»; розвивати творчість та фантазію при оздобленні виробів руч-ним швом; повторити правила роботи з голкою, ножицями.

Матеріали і інструменти: голки, нитки, ножиці, наперсток, папір у клітинку, лінійка, олівець, тканина.

ХІД УРОКУ

І. Відгадування загадок

Вона тоненька та міцна,

Латає нам кожух і свитки.

Як зветься штука чарівна,

Ви здогадались, дітки? (Нитка)

Майстер викував уміло

Два однакових ножі.

Дужі зустрічі зраділи

Два однакових ножі,

Обнялись, і роз’єднати

Їх уже ніхто не зміг.

Підкажіть, як називати

Почали відтоді їх. (Ножиці)

Маленький хлопчик

Заліз на стовпчик,

Одежі не носить,

Їсти не просить,

Личенько рябе.

Що воно таке? (Наперсток)

ІІ. Актуалізація знань

Тестові завдання для повторення та закріплення знань учнів.

1. Для ручного шиття потрібні:

а) голка, нитка, наперсток, ножиці;

б) клей, картон, папір, лінійка;

в) граблі, віник, лопатка.

2. Головний інструмент ручного шиття — це...

а) голка;

б) нитка;

в) ножиці.

3. Тонку тканину шиємо:

а) тонкою голкою і тонкою ниткою;

б) тонкою голкою і товстою ниткою;

в) товстою голкою і тонкою ниткою.

4. Наперсток надіваємо на:

а) великий палець;

б) вказівний;

в) середній.

5. Яких швів не існує?

а) «Уперед голку»;

б) «назад голку»;

в) «ножиці через край».

III. Хвилина практичного вправляння

1. Засилення нитки в голку.

2. Надівання наперстка.

3. Дидактична гра «Одягни ляльку».

IV. Повідомлення теми і мети уроку

Виконання шва «вперед голку» та оздоблення виробів ручним швом.

V. Пояснення вчителя

1. До простих швів належать:

а) «вперед голку»;

б) «назад голку»;

в) «через край».

(Під час ознайомлення учнів із технологією виконання швів доцільно викорис-товувати аркуш із зошита в клітинку, на який наносять крапки.)

2. Тренувальні вправи.

Правила роботи з голкою.

— Візьміть аркуш паперу і на місці перетину ліній на папері поставте крапки. Місця, позначені крапками, проколюють голкою з ниткою:

а) знизу в першу крапку;

б) протягуємо через папір;

в) зверху проколюємо під слід у другій крапці;

г) вверх — у третій і т. ін., виконуючи шов справа наліво.

VI. Виконання шва «вперед голку» за контурним малюнком

1. Пояснення вчителя.

2. Практична робота.

На папері зробити контурний малюнок крапками, відстань між якими 0,5–0,7 мм.

VII. Виконання шва «вперед голку» на тканині

Пояснення вчителя.

1. Спочатку олівцем проводять тонкі лінії, на яких на однаковій відстані ставлять крапки.

2. Практична робота.

1) Проколювання тканини голкою із зворотного боку на лицьовий.

2) Протягування голки на лицьовий бік.

3) Проколювання тканини голкою з лицьового боку на зворотний.

4) Протягування голки на зворотний бік, протягування нитки й утворен-ня стібка.

VIII. Оздоблення виробів ручними швами

— За допомогою шва «уперед голку» можна оздоблювати виріб різни-ми орнаментами. Використовуються нитки різного кольору, різні розміри стібків та їх чергування.

IX. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Чого нового навчилися?

— Якими швами та стібками ви оздоблювали свої вироби?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2644 | Рейтинг: 0.0/0
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Школа ввічливості. Гостини
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]