Урок 4 Тема: Виготовлення іграшок – листівок Мета: вчити учнів складати тексти-інструкції; збагачувати словарний запас; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру писемного мовлення. Обладнання: таблиця № 24, робочі зошити, зразок іграшки листівки. Хід уроку І. Організаційний момент. Доброго ранку, ліси і поля, Доброго ранку, планета Земля! Щастя, здоров’я всім людям бажаєм, З радістю в школу до знань поспішаєм. - Сьогодні на уроці нам потрібна взаємодопомога, взаєморозуміння, повага одне до одного. Лише завдяки нашим спільним зусиллям урок пройде швидко і цікаво. ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Сьогодні на уроці ми будемо складати текст….. Нірутцікю Пригадайте, що таке інструкція? (інструкція – вказівка на порядок і засоби виконання якої-небудь роботи, користування приладами, інструментами) табл. № 24. Навіщо потрібно вміти складати інструкцію? Отже, сьогодні на уроці ми будемо працювати над текстами, у яких даються поради, роз’яснення (інструкції), як провести гру, виготовити іграшку тощо. ІІІ. Робота над текстом. Прочитайте текст-інструкцію до виготовлення персонажів для пальчикового театру (таблиця № 24). Скласти тканину навпіл. Вибери викрійку та приколи її шпильками до тканини. Вирізавши деталі отримаєш 2 тулуба 2 вуха. Вклади вушка між двома деталями тулуба. З’єднай деталі прошивши швом «уперед голку». Із ґудзиків, бісеру, клаптиків тканини зроби очі та мордочку. За такою схемою можна виготовити будь-якого пальчикового персонажа. ІV. Складання тексту – інструкцію . Бесіда. А ми складемо на сьогоднішньому уроці текст-інструкцію до виготовлення іграшок-листівок. Складання інструкції: а) аналіз зразка, редагування відповідей учнів. Фізкультхвилинка. Вийшли діти у лісок, Заглянули за дубок Побачили зайчика, поманили пальчиком. Зайчику, зайчику, пострибай, Свої лапки виставляй. Почав заєць танцювати, Малих діток забавляй! Разом з зайчиком скоріше Потанцюєм веселіше. Зразок інструкції іграшки-листівки. Цупкий папір квадратної або прямокутної форми перегнути навпіл (а) і намалюй чи аплікаційно зобрази на ньому голову курчатка (б). Для дзьобика іграшки виріж дві деталі у формі ромба, також із цупкого паперу (в). Перегни заготовку, як показано на малюнку (в) і приклей дзьобик до основи (г). На лицьовому боці іграшки-листівки приклей вирізаний з друкованої основи малюнок (д) або виконай аплікаційне зображення. Самостійна робота. Написання інструкції. Зачитування текстів-інструкцій. V. Підсумок уроку. - Який текст ми писали? - За цією інструкцією ви можете вдома виготовити іграшку-листівку і подарувати її. | |
|
| |
| Переглядів: 1864 | |
| Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів вид... |
| П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші» |
| «Вовк і кіт» (латинська народна казка). «Що ти знаєш і що вмієш?» |
| Число і цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Складання і р... |
| Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму |
| Всього коментарів: 0 | |
