Написання листа. З попереднім складанням плану

Урок № 10

Написання листа

з попереднім складанням плану

Мета: формувати вміння складати тексти листів про свої справи; познайомити з частинами листа; вчити послідовно висловлювати свої думки; розвивати мовлення; виховувати культуру мовлення і етику мовленнєвого спілкування.

Обладнання: зразки листів, робочий зошит.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань і чуттєвого досвіду учнів.

1. Бесіда.

- Відгадайте загадку.

Ми хоча і не крилаті,

Летимо в міста і села,

Несемо для вас, малята,

Звістки щирі та веселі.

(Листи.)

- Що допомогло відгадати загадку?

- Чи доводилось вам писати листи? Кому?

- Як можна надіслати листа?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

- Для чого кожна людина повинна вміти писати листи?

- Сьогодні на уроці ми навчимося це робити.

IV. Колективна підготовча робота.

1. Опрацювання зразка листа (завдання 1 у зошиті).

Доброго дня, дорогий братику Петре!

Листа від тебе одержав. Щиро дякую.

Ти питаєш про мої шкільні справи. Успіхи в мене гарні. Вчуся добре. Нещодавно одержав «12» з української мови. Захоплююсь математикою, спортом, співаю у шкільному хорі.

А як проходить твоя служба в армії?

Бажаю тобі всього найкращого.

11 вересня 2006 р.        Твій брат Сашко

2. Бесіда.

- З чого починається лист?

- Про що в листі розповідає брат?

- Чим закінчується лист?

3. Слово вчителя.

- Коли пишеш лист, слід дотримуватись мовленнєвого етикету. На початку листа потрібно ввічливо привітатися, використовувати шанобливі форми звертання Ви, Вас, які пишуться з великої букви. В кінці слід так само ввічливо попрощатися, побажати всього найкращого.

Коли ви хочете щось попросити, потрібно ввічливо звернутися з проханням (потім обов'язково треба подякувати за виконане прохання). У листах використовують слова-звертання, слова-при-вітання, слова, що виражають прохання, вдячність.

4. Завдання 2 в зошиті.

- Допишіть.

Слова-звертання: дорога бабусю,________________

Слова-привітання: доброго ранку,________________

Слова-прощання: до побачення,__________________

Слова, що виражають прохання, вдячність: будь ласка,_______________

5. Завдання 3 в зошиті.

- Прочитайте складові листа.

1. Привітання та подяка за одержаний лист.

2. Розповідь про себе (відповіді на запитання).

3. Звертання до друга (бабусі, дідуся) зі своїми запитаннями.

4. Прощання.

Фізкультхвилинка

Ось на дудочці ми граєм:

Ду-ду-ду, ду-ду-ду!

На лужку зайці у танці:

Ду-ду-ду, ду-ду-ду!

Граєм ми на балалайці:

Тренді-брень, тренді-брень!

На лужку зайці у танці:

Тренді-брень, тренді-брень!

А тепер на барабані:

Бум-бум-бум! Тра-та-та!

Косоокі всі навтьоки

По кущах та по кущах.

6. Колективне складання плану листа.

План

1. Кому пишу? (Звертання.)

2. Про що пишу? (Зміст.)

3. Чим закінчую? (Дата, підпис.)

V. Самостійна робота.

1. Виконання завдання 4 в зошиті.

- Напишіть листа другові (подрузі).

2. Перевірка самостійної роботи.

Зачитування листів.

Аналіз дотримання структури листа.

VI. Підсумок уроку.

- Чого ви навчились на уроці?

- Що таке електронна пошта? Разкажіть.

VII. Домашнє завдання.

Скласти листа бабусі.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 4754 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація з паперу «курчатко»
Праця людей у місті (селі)
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Баб...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]