💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Складання таблиці множення на 2. Задачі на множення. Вправи та задачі на додавання й віднімання в межах 100

Урок 80

Тема. Складання таблиці множення на 2. Задачі на множення. Вправи та задачі на додавання й віднімання в межах 100

Мета: опрацювати таблицю множення числа 2; вправляти учнів у розв’язанні прикладів і задач на застосування таблиці множення числа 2.

Обладнання: таблиці усних обчислень, таблиця множення числа 2; картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Учень зачитує розв’язання задачі № 599 спочатку додаванням, а потім множенням.

2) Зачитати відповіді прикладів на віднімання № 600.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

1) Замінити приклади на додавання прикладами на множення й обчислити.

2 + 2 + 2 + 2 + 2=

4 + 4 + 4 =

6 + 6 + 6 + 6 =

2) Скласти 5 прикладів з відповіддю 6.

Картка 2

1) Замінити приклади на множення прикладами на додавання й обчислити.

5 · 6 =

3 · 4 =

8 · 3 =

2) Скласти 5 прикладів з відповіддю 4.

3. Усні обчислення

1) Гра «Допоможи Вінні-Пуху знайти приклади, які не можна замінити дією множення».

7 + 7 + 7 + 7

2 + 2 + 5 + 2 + 2

3 + 3 + 3 + 4 + 3 + 3 + 3

6 + 5 + 7

5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5

9 + 9 + 8

2) Виконання завдання № 601.

4. Повторення вивченого матеріалу

1) Виконання завдання № 602 (самостійна робота).

2) Взаємоперевірка робіт.

3) Розв’язання задачі № 603.

— Чи можна відразу порівняти довжину найдовшої й найкоротшої стрічок?

— Чому?

— Яку дію треба виконати?

— Чому?

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

4) Перевірка роботи.

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Прочитайте приклад.

2 · 6 = 12

— Що показує другий множник?

— Як перевірити відповідь?

2. Пояснення нового матеріалу

— Знаходити добуток за допомогою додавання незручно. Треба скласти і вивчити таблицю множення числа 2.

На дошці поступово записують таблицю множення числа 2.

— Прочитайте таблицю.

— Назвіть тільки результати таблиці множення числа 2.

— Що ви помітили? (Кожен наступний результат більший від попереднього на 2.)

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 604.

2) Розв’язання задачі № 605.

3) Виконання завдання № 606.

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування задачі на множення

Шість дівчаток зірвали по дві квітки. Скільки всього квіток зірвали дівчатка?

— Скільки було дівчаток?

— По скільки квіток вони зривали?

— Що запитується в задачі?

— Яку дію виконаємо?

— Чому?

— Яким прикладом на множення можна замінити приклад на додавання?

2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 12

2 · 6 = 12

— Що означає число 12?

— Прочитайте відповідь.

2. Заучування таблиці множення числа 2

Діти працюють у парах.

1) Один із учнів закриває добутки й пропонує своєму товаришеві назвати їх. Потім — навпаки.

2) Один учень закриває таблицю. Залишаються відкритими лише добутки. Треба, дивлячись на добуток, назвати приклад множення числа 2.

3. Гра «Таблицю множення не забувай, відповідь швидко називай»

Учитель кидає м’яч і при цьому називає приклад на множення числа 2. Дитина, яка спіймала м’яч, повинна швидко назвати відповідь і повернути м’яч вчителю.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 104 № 607, № 608.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 6308 | Рейтинг: 0.0/0
Що потрібно знати про природу
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]