Шпаки прилетіли. Упорядкування деформованого тексту

Урок № 6

Шпаки прилетіли

Упорядкування деформованого тексту

Мета: вчити упорядковувати деформовані речення, а потім складати текст з відновлених речень, добирати заголовок; розвивати мислення, мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до пташок.

Обладнання: малюнок із зображенням шпака, робочий зошит.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Актуалізація опорних знань, умінь та чуттєвого досвіду учнів.

1. Бесіда.

- Розгляньте малюнок. Що ви знаєте про цю пташку? Розкажіть.

- Опишіть пташку.

- Яку користь приносять шпаки?

2. Поетична хвилинка.

-  Послухайте вірші й оповідання про шпаків.

(Читають і розповідають підготовлені учні.)

А ми шпаківні будували

А ми шпаківні будували...

Як розпускалися садки,

До нас весною завітали

Веселі наші співаки.

І ціле літо, ціле літо

Вони співали нам пісні.

Повиростали їхні діти,

Такі ж співучо-голосні.

(Г. Бойко)

Шпачок

У дуплі між гілочок

Поселивсь малий шпачок.

Всі зраділи у садку

Голосистому шпаку.

Він із сонечком встає, їсть жучків і росу п'є.

Потім - шапку набакир

Й веселить наш сад і двір.

(М. Стельмах)

Шпаки

Настала весна. Прилетіли шпаки. У нас на подвір'ї два ясени. На ясенах ми почепили дві шпаківні. Шпаки наносили туди пуху і пір'я. Шпаки - корисні птахи. Вони їдять черв'яків і гусінь.

Розумний шпак

З дерева впало маленьке шпаченя. Гаврилко взяв його до хати. Хлопчик кожного ранку підходив до шпаченяти і говорив:

- Доброго ранку! Доброго ранку!

Пройшов час. Шпаченя вже стало дорослим шпаком. Одного разу Гаврилко підійшов до клітки. Шпак подивився на нього й почав кричати:

- Доброго ранку!

3. Бесіда за змістом останнього тексту.

- Звідки впало мале шпаченя?

- Куди взяв його Гаврилко?

- Що Гаврилко говорив кожного ранку?

- Що сталося одного разу?

- Перекажіть текст від імені Гаврилка.

III. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Хто здогадався, яка тема уроку?

- Сьогодні ми будемо писати про цю цікаву пташку - шпака. Працювати ми будемо з деформованим текстом.

- Для чого треба вміти удосконалювати деформований текст?

Фізкультхвилинка

Гуси-лебеді летіли,

На лужку зеленім сіли,

Посиділи, поклювали,

Голосно поґелґотали,

Піднялися, полетіли,

А за парти діти сіли.

IV. Основна частина уроку.

1. Самостійна робота в зошитах (завдання 1).

- Прочитайте загадку. Відгадайте.

У садочку понад тином

Я зробив йому хатину.

Він навколо обдивився,

Засміявся й оселився.

(Шпак.)

2. Правильно побудуйте кожне речення. Самостійно запишіть їх у такій послідовності, щоб вийшло оповідання. Доберіть до нього заголовок.

1) Наступний, день, там, господарювати, шпаки. 2) Прийти, весна. 3) Хлопчики, прикріпляти, їх, дерева, на, парки, в, і, сквери. 4) Скоро, повернутися, з, пернаті, теплі, краї. 5) У, шкільна, майстерня, робити, шпаківні, школярі.

(Прийшла весна. Пернаті скоро повернуться з теплих країв. У шкільній майстерні школярі зробили шпаківні. Хлопчики прикріпили їх на дерева в парках і скверах. Наступного дня там господарювали шпаки.)

3. Перевірка складеного тексту.

2-3 учні читають тексти, інші учні аналізують.

V. Підсумок уроку.

- Про яку пташку ми сьогодні говорили?

- Які оповідання про цю пташку ви читали?

- Що цікавого ви дізналися?

VI. Домашнє завдання.

Складіть і запишіть 3-4 речення про пташку на свій вибір.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3988 | Рейтинг: 0.0/0
Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Вибір друзів. Уміння товаришувати й спілкуватися в класі та сім'ї. Практи...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]