Ознайомлення учнів з поняттям «анаграма». Розв'язування анаграм. «Анаграма 2». Розв'язування анаграм. Пошук відповідностей

Урок №19

Тема: Ознайомлення учнів  з  поняттям «анаграма». Розв'язування анаграм. 

Практична робота №18. «Анаграма 2». Розв'язування анаграм. Пошук відповідностей.

Мета:

  • розвивати в учнів логічне мислення й увагу;
  • вчити аналізувати вхідні дані й аргументувати свої висновки;
  • виховувати цікавість до предмета.

Обладнання програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: уміти аргументувати свої дії при розв’язуванні логічних задач; знаходити різні варіанти розв’язування однієї задачі.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань

1) Розминка

Дайте відповіді на запитання:

- На небі одна, на землі нема, у баби двоє, у дівки нема. Що це? (літера «б»)

- Що стоїть посеред Києва? (літера «є»)

- Гора й долина, що між ними? (літера «й»)

- У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мірошник із котом. Скільки тепер стало ніг? (6, дві мірошникові ноги і чотири кота)

- На дереві сиділа зграя горобців, стрілець вистрілив, один горобець упав. Скільки залишилося горобців? (1)

2) Перевірка домашнього завдання

Варіанти відповідей:

1. Якщо завжди старанно вчити уроки, то отримаємо добрі знання.

2. Якщо в тебе є брат, то з ним можна гратися вдома.

3. Якщо ти порізав руку, то треба обробити ранку йодом.

4. Якщо ти прочитав книгу, головного героя якої звуть Буратіно, то ти прочитав книгу «Золотий ключик»

3) Повторення правил техніки безпеки

  1. Вивчення нового матеріалу
  1. Оголошення теми і мети уроку
  2. Вивчення нового матеріалу

Вчитель пояснює що таке анаграма і як потрібно їх розв’язувати.

Наприклад: олок (коло), орстоп (просто), ослич (число), лопащ (площа)

  1. Фізкультхвилинка

Плескай у долоні.

Посміхнись, присідай зі мною.

Руки вгору, вперед і вниз,

Присядь і піднімись

  1. Практична робота

1) Робота із зошитом

Завдання 1.

Будь-якому овочу свій час – Цьому фрукту – будь-яка пора року

У тихому болоті чорти водяться – На галасливому лузі нечисть живе

Дарованому коневі в зуби не заглядають – Купованій речі всі ґудзики перераховують

Дешева риба – погана юшка – Дорога полуниця – добрий компот

Діло майстра величає – Безділля неробу не прославляє

Завдання 2.

1. молоко

2. картопля

3. чашка

4. морква

5. хліб

Відповідь: «зайва» - чашка, бо не належить до множини продуктів харчування

2) Робота із комп’ютером

Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Анаграма 2)

3) Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання
  2. Підсумок уроку

Учні визначають свою поведінку на уроці:

1 бал: Я був неуважний, не виконував вказівок учителя, заважав іншим, розмовляв не за темою, порушував правила техніки безпеки.

2 бали: Я був неуважний, не завжди виконував вказівки учителя, іноді заважав іншим.

3 бали: Намагався працювати, але час від часу відволікався на сторонні справи.

4 бали: Був уважний весь урок, працював, незважаючи на перешкоди.



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 1623 | Рейтинг: 0.0/0
Оздоблення серветки ручним швом «уперед голку»
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Декларація прав дитини. Основний Закон держави. Обов'язки батьків та діте...
Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Пос...
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]