Як підготувати комп’ютер до роботи. Поняття про операційну систему. Операційна система Windows. Вікна. Робота з вікнами. Калькулятор

Урок № 3

Тема: Як підготувати комп’ютер до роботи. Поняття про операційну систему. Операційна система Windows. Вікна. Робота з  вікнами. Калькулятор.  

Поняття про операційну систему.

Мета уроку:

  • познайомити учнів з поняттям «операційна система»;
  • розвивати пам'ять, логічне мислення;
  • виховувати цікавість до уроків інформатики.

Обладнання: програма «Калькулятор»

Хід уроку

І. Організація  класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Як слід поводити себе у комп’ютерному класі?

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Як підготувати комп’ютер до роботи?
  • Як вибрати потрібну програму?
  • Які основні пристрої комп’ютера?

Розминка

  • Перед вами розгортка фігури (на дошці).  Здогадайтеся, якої? (Піраміда)
  • А що означає слово «фігура»?
  • Це слово латинське, означає «образ», «вид».

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

       Отже, ми вивчили, як підготувати комп’ютер до роботи, працювали з програмою «Калькулятор». Всім вам відоме слово «Програма».

IV. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні ми з вами вивчимо, як називають найголовнішу програму в комп’ютері. Це і є тема уроку «Операційна система».

Що ж означають слова «операційна система»? Це найголовніша програма, яка складається з спеціальних програм, що керують роботою клавіатури, миші, монітора, принтера, модему, сканера та всіх інших пристроїв комп’ютера.

Операційна система дозволяє записувати інформацію на диск, друкувати її та багато іншого. Крім того, операційна система контролює виконання всіх інших програм.

 Фізкультхвилинка.

Раз, два! – всі пірнають,                        (Присідання)

Три, чотири! – виринають.                   (Встати)

П’ять, шість! – на воді

Кріпнуть крильця молоді.                      (Рухи руками).

Сім, вісім! – що є сили,

Всі до берега приплили.                       (Руки на поясі, ходьба на місці).

Дев’ять, десять – розгорнулись,

Обсушились, потягнулись,

Та розбіглись, хто куди.                        (Сісти за парти)

 V. Робота з програмою «Калькулятор».

Запуск програми ПУСК >ПРОГРАММЫ > СТАНДАРТНЫЕ >Калькулятор

Виконати завдання стор. 9.

Ця програма дозволяє виконувати складні обчислення.

Наприклад, треба обчислити значення виразу: (12*5-24):4.

Для цього натискуємо такі кнопки 1 2 * 5 – 2 4 : 4 =

Давайте пригадаємо порядок виконання дій:

  • дії в скобках;
  • множення або ділення;
  • додавання або віднімання.

У виразі (12*5+24*3):2 перш ніж виконати додавання, необхідно виконати наступні операції:

  1. 12 * 5 (= 60);
  2. 24 * 3 (= 72);
  3. 60 + 72 (= 132);
  4. 132 : 2 (= 66).

Тобто слід обчислити і запам’ятати результат першої і другої дії. Отриманий результат розділити на 2. Для цього треба використати пам'ять калькулятора. натисніть такі клавіші: 12 * 5 = MS 24 * 3 M + MR : 2 =

Очистити пам'ять можна кнопкою МС.

MS – занести число в пам'ять;

M + - додати число до числа, що знаходиться в пам’яті;

MR – щоб визвати число з пам’яті;

МС – щоб очистити пам'ять.

Релаксація.

       Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. повторити 4 рази.

VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

  • Що таке «Операційна система»?

VІІ. Домашнє завдання.

Підручник ст. 8-9, виконати завдання «Для розумників і розумниць».



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 1082 | Рейтинг: 0.0/0
Догляд за кімнатними рослинами
Лікарські рослини
Безпека на відпочинку
Що можна навчитись самому
Твоя країна — Україна. Символи держави
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]