💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Учимося вчитися

Тема: Учимося вчитися.

Мета: поглиблювати розуміння дітьми значення шкільного навчання у їхньому житті, розвивати пам'ять, увагу, мислення, мовлення; виховувати допитливість, взаємоповагу, вміння працювати у колективі.

Обладнання: кольорові геометричні фігури, картки для практичної роботи, пам'ятка «Як підготуватися до переказу» , пам'ятка «Аутотренінг», пікала оцінювання.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Діти сідають по четверо за кожен стіл. Клас ділиться на групи за кольорами карток, які діти обирають самі. Утворюються «жовтий», «червоний», «зелений» столи і т. д.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Фронтальне опитування.

— Коли з'явились перші школи в Україні?

— Хто з князів піклувався про розвиток освіти у Київській Русі?

— Хто навчався у школах? Де виникали перші школи?

— У яких навчальних закладах України діти, молодь, дорослі можуть отримувати освіту?

2. Робота в групах.

• Прослуховування розповідей дітей за заданими темами.

Розповіді мають бути стислими, цікавими, зрозумілими, розра

хованими на 1—2 хвилини.

• Розповідь одного представника від групи про цікаву інформацію, яку він отримав від товаришів.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми звернемо увагу на важливу проблему кожного учня: як треба вчитись, щоб мати міцні знання, а в майбутньому, відповідно, цікаву роботу, займатись улюбленою справою, приносити користь державі,

IV. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й ОСМИСЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником

• Читання статті «Учимося вчитися» (с. 17) з подальшим обговоренням.

— За яких умов ви будете мати успіхи у навчанні?

(Після обговорення представник від однієї з груп підсумовує відповіді, решта учнів — уточнюють, доповнюють.) Учитель записує на дошці умови, необхідні для успішного навчання:

1) Бажання вчитись,

2) Наполегливість.

3) Уважність.

4) Систематичні заняття вдома.

2. Обговорення ситуації в групах.

Іванко вдома тричі прочитав текст, увечері прочитав ще раз, але на уроці переказати не зміг. Чому?

(Відповідає учень групи, решта — доповнюють.)

3. Ознайомлення з пам'яткою «Як підготуватися до переказу».

1) Прочитай уважно текст.

2) ПОДІЛРІ його на частини, визнач головну думку кожної частини, склади план.

3) Перекажи окремо кожну частину, а потім увесь текст.

4) Дотримуйся послідовності під час переказу.

5) Уявляй те, про що розповідаєш.

6) Перечитай текст ще раз і знову перекажи.

— Чи дотримуєтесь ви таких правил під час підготовки переказу?

— Що вам допомагає краще запам'ятати прочитане?

V. ЗАКРІПЛЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ МАТЕРІАЛУ

1. Практична робота в групах.

Одному учневі з групи вручається конверт із карткою.

За сигналом учителя ведучі в групах показують картку товаришам (1 хвилину) і ховають її, діти називають ведучому предмети, які запам'ятали. Ведучі відзначають найуважніших.

2. Фізкультпауза.

3. Читання хором.

Запис на дошці:

Вигадуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будь! І про кмітливість не забудь!

4. Дидактична гра «Утвори слова з букв даного слова».

КОЛЯДА

Такі ж завдання зі словами «школяр», «абажур», «баркас», «комарі», «віруси» отримують інші групи.

Відзначаються ті групи, які швидше впорались із завданням.

5. Відгадування загадок-жартів

(Текст на картках для кожної групи.) 1 -а група

— Що стоїть посеред Києва? (Буква «Є».)

— Яку річку можна переламати? (Прут.) 2-а група

— Гора і долина, що між ними? (Слово «І».)

— Який кінь, коли його циган миє? (Мокрий.)

3-я група

— Що посеред землі стоїть? (Буква «М».)

— Чого не можна наздогнати? (Власну тінь.) 4-а група

— Що стоїть посередині Полтави? (Буква «Т».)

— Жило триста котів і один чоловік. Скільки ніг там було? (Дві.)

5-а група

— У небі одна, в землі немає, у баби дві, у дівки немає? (Буква «Б».)

— Що за трава, що й сліпий знає? (Кропива.)

6. Читання й обговорення правил для школярів.

Сто п'ятдесят років тому в піколах України існували правила для піколярів.

Прочитайте правила, позначте ті, які є важливими і в наш час.

Я батьків: люблю, шаную, допомагаю їм.

Я вчителя: люблю, поважаю, слухаю.

Учитель мене: вдосконалює, просвіщає, корисного навчає.

Я: встаю рано,

вмиваюсь,

розчісуюсь,

Господу Богу молюся,

батькам кланяюсь,

поважаю людей,

опираюся злому,

іду до школи з охотою,

не прозиваю нікого,

не сварюся,

неправду не кажу,

не чіпаю того, що не моє,

нікому не роблю шкоди,

не пустую, не кричу,

уважно слухаю,

роблю те, що мені велять.

7. Творча робота в групах.

— Які правила відсутні в наведеному переліку, але, на ваш по

гляд, потрібні в сучасній школі? Запишіть їх (5 хвилин).

(Читання правил, їх аргументація.)

8. Ознайомлення з пам'яткою «Аутотренінг».

Сьогодні ми починали урок із того, що назвали бажання однією з головних умов успіху в навчанні. Пропоную вам пам'ятку «Аутотренінг» , яка допоможе у навчанні. Хай вона буде завжди з вами вдома і в школі:

Я — піколяр(ка)

Я — думаю, замислююсь,

Я — творча особистість,

Я — аналізую, висловлююсь

Я — хочу знати.

(Читання хором, потім кожен повторює.) — Хто запам'ятав пам'ятку найшвидше?

9. Читання пам'ятки окремими учнями напам'ять.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Оцініть свою роботу на уроці. Прикріпіть картку своєї групи до шкали оцінювання (на дошці).

0123456789   10 11 12

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Прочитати казку «Найдорожчий плід» (с. 15—18 підручника).

2. Побудувати міркування до казки.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (10.01.2015)
Переглядів: 1962 | Рейтинг: 0.0/0
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Робота з папером. Декоративна аплікація
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Водойми України
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]