💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Найбільші міста України. Подорожуємо картою України

Тема: Найбільші міста України. Подорожуємо картою України

Мета: ознайомити учнів із розташуванням України на мапі світу; вчити визначати місце розташування нашої держави серед інших країн; ознайомити із визначними пам’ятками історії та культури; пробуджувати в учнів прагнення стати достойними громадянами своєї держави.

Обладнання: мапа світу; демонстраційна карта України; підручник; кросворд; записи на дошці; географічний атлас.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

 ДО УКРАЇНИ Моя Україно! Як я тебе любив!

Твої луги, твої степи розлогі,

Дніпра ревучого славетні пороги І хвилі золоті твоїх шовкових нив!

М. Старицький

— Багато поетів, письменників присвятили свої твори вічно юній, щедрій і багатій українській землі. Наша держава велична і прекрасна. Сьогодні, через багато століть поневолення, Україна знову встає з колін, відроджується наша мова, наші традиції, звичаї, відроджується українська школа. Ви, дорогі діти,— майбутнє України. Від вашої старанності та наполегливості залежить, якою буде наша держава.

Отже, щоб ви збагатились новими знаннями, сьогодні ми розпочинаємо подорож Україною. На уроках ми побуваємо у багатьох містах та різних куточках України, дізнаємось багато нового і цікавого про життя та працю людей, про історичні перекази нашої Батьківщини.

III. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду дітей

— Діти, вочевидь, кожен із вас, не замислюючись, дасть відповіді на такі запитання:

• Як називається країна, в якій ми живемо?

• Яку назву має народ нашої держави?

• Яке місто є столицею України?

• Хто з вас був у Києві? Що запам’яталося вам у цьому місті?

• В яких іще містах, селах ви побували? Які інші географічні об’єкти (ріки, озера, моря, гори) ви бачили під час своїх подорожей?

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

1. Робота з картою України

— Всюди, де ви побували,— це Україна, наша отча земля, рідний край, де ми живемо.

Однак, наша з вами подорож буде незвичайною. На уроках не лише побуваємо у найвизначніших місцях України, а й пройдемо по всіх кордонах нашої держави. А допоможе нам здійснити таку мандрівку карта України.

Учитель відкриває на дошці демонстраційну карту України.

— То що являє собою карта України? (Це зображення на аркуші паперу поверхні землі нашої держави.)

2. Розглядування фізичної карти України

— А зараз уважно роздивимось карту.

Свою розповідь учитель супроводжує показом на карті.

3. Робота з географічним атласом

— Розгорніть атлас «Україна — наша Батьківщина». Знайдіть і назвіть:

• Найбільші міста України.

• Моря, що омивають територію України.

• Великі ріки, які протікають територією нашої держави.

• Гори, що розташовані на території нашої країни.

4. Розповідь учителя

— Наша країна має чи не найбільше право називатися європейською. Адже Україна розташована в самому центрі Європи, саме в Україні поблизу села Ділове біля міста Рахова у Закарпатській області знаходиться географічний центр Європи. Зараз на місці географічного центру Європи встановлений пам’ятний знак.

Площа нашої держави — 603 700 км2. Україна є однією з найбільших європейських країн, і за територією перевищує такі відомі країни, як Франція, Іспанія, Швеція, Німеччина, Польща.

На сьогодні на земній кулі нараховується близько 200 держав, і серед країн планети Україна посідає 39 місце в світі за розміром території.

Отже, наша країна є дуже великою за територією, і проживає на її території понад 46 мільйонів чоловік. За чисельністю населення Україна займає п’яте місце серед європейських держав. Як називаються люди, що мешкають на території України? (Українці) За своєю громадянською приналежністю всі ми — українці, та за національністю в нашій державі проживають і українці, і росіяни, і білоруси, і поляки, і молдавани, і румуни, і євреї, і болгари, і греки, і татари,— представники понад 100 національностей та народностей. Усі ці народи живуть і працюють в Україні поруч із українцями. Їх всіх пригорнула, мов рідних дітей, Україна-ненька.

5. Продовження роботи з картою

— Знайдіть і покажіть на карті:

• Столицю нашої держави.

• Річку, на березі якої розташований Київ.

• Менші ріки, що впадають у Дніпро поблизу Києва.

• Інші великі міста.

6. Робота за підручником (с. 65)

• Опрацювання статті «Чернігів»

• Робота зі словником Фізкультхвилинка

7. Розповідь учителя про Світязьке озеро, що у Чернігівській області. Відшукування його на карті

8. Опрацювання статті в підручнику «Рогатин» (с. 66)

9. Хвилинка-цікавинка

— Коли б хто захотів пройти по кордону навколо України, то повинен був би подорожувати понад 216 днів, пройшовши при цьому 6 500 км.

Україна має спільні кордони з 7 країнами світу: Росією, Білорусією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. Через Чорне море Україна межує ще й з Туреччиною.

Учитель показує на демонстраційній карті, де саме проходять межі України. Учні знаходять кордони із сусідніми державами в своїх атласах (с. 4), розглядають та ознайомлюються із прапорами сусідніх держав.

V. Підсумок уроку

Є безліч країв, де ще ми не бували,

І безліч людей на планеті живуть.

Та нам Україна лиш матір’ю стала,

Земля ця, яку Батьківщиною звуть.

VI. Домашнє завдання

Підготувати презентацію уявної подорожі великими містами України.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (09.01.2015)
Переглядів: 3638 | Рейтинг: 0.0/0
Аналіз результатів контрольної роботи. Усна й письмова нумерація чисел першої...
Робота з папером. Предметна аплікація. Прапор та герб України
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Урок узагальнення. Співвідношення силуетної форми та декору. Графічний малюно...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]