💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Прагнемо бути самостійними

Тема: Прагнемо бути самостійними

Мета: вчити дітей бути самостійними, бережливо ставитися до особистих речей, тримати їх у чистоті; розвивати навички самообслуговування; виховувати любов до праці.

Обладнання: малюнки, зошити, підручники, прислів’я.

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— З’єднайте частини прислів’їв та скажіть, про що будемо сьогодні говорити. Без роботи щоб музикантом стати.

Хто роботу відкладає, не здолаєш перешкоди.

Багато треба струн порвати, той не їстиме соломи.

Ледачий в юності —той її не кінчає.

Хто працює без утоми, злидар у старості.

НІ. робота над темою уроку

1. Обговорення змісту кожного прислів’я

2. Розповідь учителя

— Ще з раннього дитинства вам удома батьки, а в школі вчителі прищеплюють навички до праці, самостійності. Звичка до праці є другою натурою людини. Всі речі, які нас оточують, повинні мати певне місце. Ще їх не слід псувати, не ламати, за можливості лагодити.

3. Опрацювання статті підручника (с. 24)

 Читання оповідання та його обговорення

4. Сценка про дівчинку Ганнусю-бруднулю.

Дійові особи: оповідач, мама, Ганнуся, котик, діти.

Оповідач. Жила собі дівчинка Ганнуся. Вона любила вранці довго поспати. Ось одного разу мама прийшла будити доньку.

Мама. Доброго ранку, Ганнусю. Час вставати.

Ганнуся. Я ще трошки полежу та у віконце подивлюся.

Мама. Ганнуся, негайно піднімайся.

Ганнуся. Ой, треба, мабуть, вставати. А де мої колготи? На стільці — нема, під стільцем — нема, на ліжку — нема, під ліжком — нема. А, ось вони. (Знаходить на шафі.) Де моя сукня? На стільці — нема, під стільцем, на ліжку — нема, під ліжком — нема. А, ось вона. (Знаходить під шафою.) А де мої черевики? На стільці — нема, під стільцем — нема, на ліжку — нема, під ліжком — нема. А, ось вони. (Знаходить біля столу.)

Котик

Шукаєш, шукаєш — не знайдеш.

Коли знайдеш — тоді підеш.

Якщо речі всі складати,

Не доведеться їх шукати.

Оповідач. Прийшла Ганнуся до школи, а дітки вийшли на перерву після першого уроку. І стали сміятися з неї: запізнилася Ганнуся — дівчинка-бруднуля.

— Чому Ганнуся запізнилася до школи? (Відповіді дітей.)

— Якою ви уявляєте цю дівчинку?

Опишіть її.

 Фізкультхвилинка

Відпочинемо ми, друзі,

Знімемо усю напругу.

Руки вперед потягнули І розвели в сторони.

А тепер повільно, вільно Піднімемо до гори.

Опускаєм праву вниз,

А ліву — назад.

Ось так зробимо чотири Ми рази підряд.

Правда ж трохи відпочили?

І набралися ми сили.

5. Робота в групах

— Подані прислів’я поділіть за темами.

I група — «Діло майстра величає».

II група — «Грім не гряне — ледачий не встане».

• Хто рано підводиться, за тим і діло водиться.

• Без охоти нема роботи.

• Хто багато робить, той багато і вміє.

• Гірка праця, та хліб солодкий.

• Старається, як мурашка.

• Зробив діло — гуляй сміло.

• Сталь гартується у вогні, а людина — у труді.

• Не одяг красить людину, а добрі діла.

• Білоручки — дармоїди та недоучки.

• У ледачого пасічника і бджола лежача.

• Де дівка не плетена, там хата не метена.

• Стук-грюк — аби з рук.

• До роботи плачучи, а до танців скачучи.

• Не ображайся на сусіда, якщо спиш до обіду.

• Добре лінивого по смерть посилати.

• На роботу позаду всіх, до їди — попереду першим.

• Довгий день до вечора, коли робити нічого.

• Лінощі псують людину.

• Лінивий у своїй хаті не змокне.

• І за холодну воду не візьметься.

• Зробив, як у рукавицях.

6. Гра «Допоможіть Ганнусі розкласти речі по місцях»

— Розгляньте уважно малюнок і розкажіть, що необхідно зробити, щоб привести кімнату до ладу? (Розповіді учнів.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота в зошитах (с. 7-8)

— Позначте, що ви вже вмієте робити самі.

— Позначте за допомогою стрілочок речі та предмети, за якими ви вже вмієте самостійно доглядати.

V. Підсумок уроку

— Чому речі треба складати на певне місце?

VI. Домашнє завдання

Скласти пам’ятку порад «Як стати самостійним».

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (09.01.2015)
Переглядів: 1026 | Рейтинг: 0.0/0
Українська народна казка «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок із...
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Зима. Рослини взимку. Охорона здоров'я зимової пори
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]