Аналіз контрольної роботи. Алгоритм виконання письмового додавання. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд

Аналіз контрольної роботи. Алгоритм виконання письмового додавання. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з алгоритмом виконання письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Аналіз контрольної роботи

1)Оголошення результатів виконаної роботи.

2)Колективна робота над типовими помилками.

3)Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2.Гра «Хто швидше?» (с. 64, завдання 410)

460 - 240 = 220340 + 24 = 364830 + 100 = 930

270 + 40 = 310270 - (50 + 70) = 15081 : 9 + 340 = 349

3.Хвилинка каліграфії (с. 65)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд і використовувати цей спосіб обчислення під час розв’язування задач, прикладів, рівнянь.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота. Гра «Відшукайте друга»

— Підкресліть у числах одиниці, десятки, сотні.

1-ша команда підкреслює у числах кількість одиниць.

157;324; 741;284.

2-га команда підкреслює у числах кількість десятків.

228; 132; 853; 904.

3-тя команда підкреслює у числах кількість сотень.

459; 560; 397; 241.

2. Пояснення нового матеріалу (с. 64, завдання 411)

— Розгляньте записи і прокоментуйте порядок додавання.

— Як треба записувати другий доданок при письмовому додаванні?

— З яких розрядних одиниць почали виконувати письмове додавання?

3. «Запам'ятай!». Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 64)

4. Первинне закріплення (с. 64, завдання 412)

— Обчисліть приклади, записуючи доданки стовпчиком. (На дошці з коментуванням.)

— Міркуйте так:

Перший доданок 215. Другий — 234. Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки —

під десятками, сотні — під сотнями. Додавання розпочинається з одиниць. 5 + + 4 = 9. Цифру 9 записуємо під одиницями.

1 дес. + 3 дес. = 4 дес. Цифру 4 пишемо під десятками. 2 сотні + 2 сотні = = 4 сотні. Цифру 4 пишемо під сотнями. Отримуємо суму 449.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальне розв'язування простих задач на додавання

(с. 64-65, завдання 413)

Розв’язання учні записують у стовпчик.

 1)Було — ?

Використали — 420 кг борошна Залишилось — 238 кг борошна

Розв’язання 420 + 238 = 658 (кг)

Відповідь: 658 кг борошна було в пекарні.

2) Батонів — 255 Паляниць — 144

Розв’язання 255 + 144 = 399 (хл.)

Відповідь: 399 хлібин.

 3)Продали — 136 паляниць

Батонів —?, на 113 > -------1

Розв’язання 136 + 113 = 249 (б.)

Відповідь: 249 батонів продали за день.

— Якою дією ми розв’язали всі задачі? (Додаванням)

2. Робота над задачею (с. 65, завдання 414)

Після повторення умови задачі учні записують коротку умову до неї.

Висота айсберга над водою — 112 м ----

Висота айсберга під водою — ?, на 544 м >

Учні розв’язують задачу, записуючи обчислення у стовпчик. Один учень працює біля дошки. (Відповідь: 768 м)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Поясніть спосіб письмового обчислення прикладу 234 + 125.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 65, завдання 418.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (17.12.2015)
Переглядів: 1788 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів...
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
Жива і нежива природа. Що належить до природи
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Російська народна казка «Лисичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]