💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Додавання і віднімання на основі розрядного складу числа. Одиниця вимірювання довжини — кілометр. Співвідношення між одиницями вимірювання

Додавання і віднімання на основі розрядного складу числа. Одиниця вимірювання довжини — кілометр. Співвідношення між одиницями вимірювання довжини

Мета: формувати вміння додавати і віднімати розрядні числа; ознайомити з новою одиницею довжини — кілометром; розвивати вміння розв'язувати задачі на 2-3 дії різних ступенів, які є комбінаціями простих задач вивчених видів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

— Поясніть, як порівнювали іменовані числа у завданні 224 (с. 36).

— Поясніть розв’язання задачі 225 (с. 36). (Відповідь: 73 карася,.)

2. «Веселі задачі»

— Складіть вирази до задач. Запишіть

• Дві білочки сиділи•

І шишки всім по 5 ділили.

Шишок — 40, білок — 7,

А чи вистачить усім?

Жде ворона нетерпляче:

Обіцяли їй остачу!

(Відповідь: 40 - 5 • 7 = 5 (ш.))

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота (с. 37, завдання 226)

— Обчисліть за схемами.

2. Розв'язування прикладів за зразком (завдання 227, с. 37)

— Розгляньте зразок, поданий у підручнику.

— Які числа додаємо у першому прикладі? (Одноцифрові)

— Які числа додаємо у другому прикладі? (Круглі десятки)

— У 2-му класі ми міркували так: 5 дес. + 3 дес. = 8 дес., або 80. Розрядні числа 50 і 30 ми замінили новими лічильними одиницями — десятками і зводили додавання до додавання одноцифрових чисел.

— Як ми додавали в третьому прикладі?

Розмірковуйте так: 500 — це 5 сотень, 300 — це 3 сотні. До 5 сотень додати 3 сотні вийде 8 сотень.

8 сотень — це 800. Отже, 500 + 300 = 5 сот. + 3 сот. = 8 сот.

Аналогічно аналізуються приклади на віднімання.

— Розв’яжіть приклади з коментуванням.

3. Тренувальна вправа (с. 37, завдання 228)

Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.

4. Хвилинка каліграфії (с. 37)

5. Вправа «Незакінчене речення» (с. 37, завдання 229)

— Продовжіть твердження.

їх у зошит.

 90 штук горішків Натаскали в нірку мишки,

 Всі взяли собі по 7, Залишилось 27.

 Ось задача дітворі:

 Скільки мишок у норі? (Відповідь: (90 - 27): 7 = 9 (м.))

Запам’ятай!

1 км = 1000 м

6. робота за підручником (с. 38, завдання 230)

— Розгляньте малюнки.

— У яких одиницях довжини можна виміряти шлях кожного учасника руху?

— Назвіть істот у порядку зростання швидкості їхнього руху. (Равлик, гусінь, малюк, спортсмен, кінь)

— Назвіть види транспорту в порядку спадання швидкості їхнього руху. (Літак, машина, мотоцикл, самокат)

7. Гра «Число загубилося!» (с. 38, завдання 231)

Фізкультхвилинка

V. розвиток математичних знань

1. робота над задачею (с. 38, завдання 232)

4 км + 5 км 800 м = 9 км 800 м

2. робота за таблицею (с. 38, завдання 233)

— Знайдіть невідомі величини за таблицею.

4 дм ■ 5 = 20 (дм) — загальна довжина;

20 дм : 4 дм = 5 (відрізків);

20 дм : 5 = 4 (дм) — довжина одного відрізка.

3. робота над задачею (с. 38, завдання 234)

Повторення умови задачі. Складання короткої умови.

 Було — ?

 Відрізали — 9 разів по 8 дм і 3 рази по 1 м Залишилось — 5 м і 8 дм тасьми

— Міркуйте так: 9 разів по 8 дм — це... (72 дм, або 7м 2 дм)

3 рази по 1 м — це... (3 м).

Отже, всього відрізали... (10 м 2 дм).

— Скільки тасьми залишилось? (5 м 8 дм)

— Як дізнатися, якою була довжина тасьми спочатку? (5 м 8 дм +10 м 2 дм = = 16 м)

4. Творча робота над задачею

— Складіть і розв’яжіть обернену задачу, в якій можна дізнатися, скільки тасьми залишилося в мотку. (Майстер узяв тасьму завдовжки 8 м 80 дм і відрізав від неї 9 разів по 8 дм і 3 рази по 1 м. Скільки тасьми залишилось у мотку?)

5. робота над задачею (с. 39, завдання 235)

— На скільки частин розпиляли колоду? (На 5 частин)

— Якої довжини була кожна частина? (1 м)

— Якої довжини була колода? (5 м)

— Запишіть довжину колоди в метрах, дециметрах, сантиметрах. (5 м = = 50 дм = 500 см)

VI. підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Скільки метрів в одному кілометрі?

VII. ДОМАШНє ЗАВДАННЯ

Категорія: Математика | Додав: SYLER (06.12.2015)
Переглядів: 3604 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
Де ти живеш. Що дає місто — селу, село — місту
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]