💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Місце числа у натуральному ряді. Попереднє і наступне числа. Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді

Місце числа у натуральному ряді. Попереднє і наступне числа. Порівняння чисел на основі порядку їх слідування у натуральному ряді. Задачі на 2-3 дії різних ступенів, які є комбінаціями простих задач вивчених видів

Мета: ознайомити учнів з місцем числа у натуральному ряді; формувати вміння порівнювати числа на основі порядку їх слідування у натуральному ряді, розв'язувати складені задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення учнів; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 192 (с. 31)

— Прочитайте результати прикладів від найменшого до найбільшого. Завдання 193 (с. 31)

— Який вираз склали до задачі? (6 • 3 + 5 • 6 = 48 (гр.))

2. Гра «Телефон» (див. додаток на с. 52)

3. Усна лічба (с. 32, завдання 194)

— Полічіть десятками до 100.

— Полічіть сотнями до 1000.

4. Фронтальне опитування

— Назвіть найбільше трицифрове число.

— Назвіть найменше трицифрове число.

— Назвіть три наступних числа, починаючи від 145.

— Назвіть три попередніх числа, починаючи від 179.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися знаходити місце числа у натуральному ряді, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота (с. 32, завдання 196)

— Назвіть пропущені числа.

2. Додавання і віднімання числа 1 (с. 32, завдання 197)

— Виконайте обчислення з коментуванням.

Висновок. При додаванні числа 1 до будь-якого числа отримаємо наступне число. При відніманні числа 1 від будь-якого числа отримаємо попереднє число.

3. Вправа «Незакінчене речення» (с. 32, завдання 198)

— Продовжте твердження:

 • Кожне наступне число на 1...

 • Кожне попереднє число на 1...

4. Тренувальна вправа (с. 32, завдання 199)

— Порівняйте вирази, не обчислюючи їх значень.

Клас

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. робота над задачею (с. 32, завдання 200)

— Скільки днів має тиждень?

— Скільки сторінок прочитала Ліна за тиждень?

— Скільки днів проходить з понеділка до суботи?

— По скільки сторінок читала дівчинка ці 5 днів?

— Скільки всього сторінок прочитала Ліна за 5 днів?

— Як про це дізналися?

— Скільки сторінок прочитала дівчинка в суботу?

— Скільки всього сторінок прочитала Ліна?

— Скільки сторінок їй залишилося прочитати в неділю?

— Запишемо розв’язання задачі.

 1) 8 ■ 5 = 40 (с.) — за 5 днів;

 2) 40 + 17 = 57 (с.) — усього прочитала;

 3) 64 - 57 = 7 (с.)

Відповідь: залишилося прочитати 7 сторінок у неділю.

2. творча робота над задачею

— Складіть і розв’яжіть таку обернену задачу, в якій потрібно було б знайти кількість сторінок у книзі. (З понеділка по п’ятницю Ліна прочитала 40 сторінок книги, в суботу вона прочитала 17 сторінок, а у неділю — ще 7 сторінок. Скільки всього сторінок було у книзі?)

3. робота над задачею (с. 32, завдання 202)

Повторення умови задачі. Складання короткої умови.

Було Продали Залишилося

Булочки з родзинками20половину?^ї на ? більше

Булочки з маком208?>

— Скільки булочок з родзинками продали?

— Скільки булочок з родзинками залишилось?

— Скільки булочок з маком залишилось?

— На скільки більше залишилось булочок з маком, ніж з родзинками?

— Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Перевірка виконаної роботи.

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

1) Завдання 201 (с. 32).

Відповідь: 6 спортсменів.

2) Жартівлива задача.

Буратіно вирішив зайти у дорожню таверну відобідати. До нього приєдналися кіт Базиліо та лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку за ціною 30 грн, смажене курча за 60 грн і квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)

— Чи наївся наш герой, якщо встиг з’їсти лише три шкоринки хліба?

VI. підсумок уроку

— Що вивчали на уроці?

— Яке завдання вам найбільше сподобалося? Чому?

VII. домашнє завдання

С. 33, завдання 203; 204.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (04.12.2015)
Переглядів: 3272 | Рейтинг: 0.0/0
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Комахи
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]