Тема: Повторення табличного множення і ділення. Ознайомлення з письмовим множенням на одноцифрове число Мета: пояснити запис письмового множення, удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі й приклади на застосування таблиці множення і ділення. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання По черзі учні повідомляють відповіді прикладів 1038. Один учень повідомляє розв’язання задачі 1039. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1. Робота з картками. Картка 1 Виміряти довжину смужки і обчислити, чому дорівнює 1/3 її .Результат обчислювання перевірити вимірюванням. Обчислити. 64 - 4 • 1175 : 5 + 31 • 3 70 : 5 • 419 • 4 - 60 : 2 Картка 2 Виміряти довжину смужки і обчислити, чому дорівнює 1/2 її. Результат обчислення перевірити вимірюванням. Обчислити. 53 - 3 • 1548: 4 + 27 • 3 + 13 60 : 5 • 416• 6 - 52 : 2 - 17 Картка 3 Виміряти довжину смужки і обчислити, чому дорівнює 1/6 її. Результат обчислення перевірити вимірюванням. Обчислити. 83 - 3 • 14 + 2454 : 2 + 12 • 7 + 10 • 2 80 : 4 • 3 : 22 • 45 - 75 • 3 - 3 • 11 2.Колективна робота. • Перевірити, чи правильно заповнені таблиці. а1230 4560 а100 30 24 а • а 120 60 80240 ь4476 500 400 с22100 1 Ь : с 1238 5040 Розглянути малюнок, назвати кожну зафарбовану частину: 3. Математичний диктант. а) Знайти 1/4 чисел 16, 20. б) Скільки годин становить 1/2 доби? в) Скільки місяців становить 1/4 року? г) Збільшити у 4 рази числа 18, 24. ґ) Зменшити у 4 рази 44, 92. • Завдання 1041, 1042, с. 151. Усне коментоване виконання. ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Завдання 1044, с. 151. Усне виконання. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 1045, с. 151. Розглянувши спосіб усного множення трицифрового числа на одноцифрове, вчитель пояснює спосіб письмового множення. • Завдання 1046*, с. 151. Коментоване виконання. V. Розвиток математичних знань • Завдання 1047, с. 152. Ознайомившись зі змістом задачі, прокоментувавши її, учні складають план розв’язання: 1) Скільки всього вовни настригли з чорних овець? 2) Скільки вовни настригли з білих овець? 3) Скільки вовни настригли з кожної білої вівці? Самостійно записують розв’язання. Для полегшення перевірки один учень працює біля дошки. • Завдання 1048, с. 152. Прочитавши умову, проаналізувавши її, учні повідомляють план розв’язання. Коментовано записують розв’язання: 1) 120 ■ 3 = 360 (осіб) — другого дня. 2) 360 + 120 = 480 (осіб) — всього відвідуючих за два дні. 3) 480 : 6 = 80 (уч.) — третьокласники. • Завдання 1050, с. 152. Ознайомившись зі змістом, учні аналізують задачу. Коментовано записують розв’язання. 1) 90 : 3 = 30 (л) — долили. 2) 90 + 30 = 120 (л) — стало. 3) 120 : 2 = 60 (л) — половина. 4) 120 - 60 = 60 (л) — залишилось. Додаткові завдання (на вибір) а) Обчислити, записуючи числа стовпчиком. 153 + 359 + 28 + 289 931 - 264 - 189 - 90 - 291 241 + 283 + 56 + 371 848 - 379 - 126 - 53 - 190 286 + 324 + 90 + 300 1000 - 444 - 300 - 211 - 45 б) Розв’язати рівняння. х ■ 3 = 78х : 25 = 4 6 ■ х = 7270 : х = 5 в) Накреслити три відрізки: перший завдовжки 8 см, другий дорівнює половині першого, а третій у 3 рази довший від другого. г) Що менше — 1/2 чи 1/4 доби? У скільки разів менше? На скільки хвилин менше? ґ) Гра «Лабіринт». Набрати число доданками. VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 1040, 1043, 1049* (за бажанням), с. 151, 152. Підсумки уроку. Обчислити. 324 ■ 3. | |
| |
Переглядів: 1379 | |
Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Задачі на знаходження суми ... |
Зв’язок дій множення й ділення. Розв’язання задач і прикладів на дії першого ... |
Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання задач |
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі... |
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт |
Всього коментарів: 0 | |