Тема: Позначення частин числа цифрами Мета: пояснити, як позначаються частини числа цифрами; вправ-ляти учнів у розв’язанні задачі, яка включає знаходження частини числа, та формувати навички швидких обчислень. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • По черзі учні повідомляють відповіді прикладів 979. В останньому стовпчику пояснити порядок дій. • Один учень пояснює розв’язання задачі 980. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. 84 :14 ■ 10036 ■ 2+ 8 52 :13 ■ 10 4 ■ 25 + 10 Знайти значення виразу а ■ Ь, якщо а = 15, Ь = 4. Картка 2 Обчислити. 64 :16 ■ 15 12 ■ 6: 3 72 :24 ■ 12 4 ■ 16: 2 Знайти значення виразу а + а ■ Ь, якщо а = 15, Ь = 4. Картка 3 Обчислити. 78 : 39 ■ 3298 : 14 ■ 11 17■4 : 26■16 : 3 Знайти значення виразу а + Ь + а ■ Ь, якщо а = 15, Ь = 4. 2. Колективна робота. • Обчислити «ланцюжки». 49 : 7 64 - 8 42 : 7 53 + 47 + 18 : 8■ 3: 10 : 5 ■ 4■ 1■ 0 + 11- 19- 1+ 5 • За даними малюнків скласти і розв’язати по три приклади. З чисел, які дістали у відповідях, скласти і розв’язати приклад на додавання трьох доданків. • Заповнити таблицю. Числа12 і 818 і 616 і 32 20 і 30 Знайтиполовину третину чвертьп’яту частину Відповідь III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності Практична робота. Перегинанням поділити: круг на 2 рівні частини, квадрат на 4 рівні частини. Виконавши завдання, учні повідомляють, на скільки рівних частин поділили круг, квадрат та як називається кожна з цих частин. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 981, с. 142. Розглянувши малюнки, учні з’ясовують, яка частина не зафарбована, та як записати цифрами частини. Наприклад, у першому крузі не замальована третя частина, яка позначається й записується так: Число над рискою показує, що взяли одну таку частину. Число під рискою показує, що поділили на 3 рівні частини. Читається — — одна третя. • Завдання 982, с. 142. Коментоване виконання. • Завдання 983, с. 142. Ознайомившись з умовою задачі та проаналізувавши її, учні коментують план розв’язання та записують розв’язання задачі. V.Розвиток математичних знань • Завдання 984, с. 142. Колективне виконання. • Завдання 985, с. 142, 143. Коментоване виконання. Учні записують вирази з поясненням. • Завдання 986, с. 143. Самостійне виконання по варіантах. Представник кожного варіанта працює біля дошки. • Завдання 987*, с. 143. Ознайомившись зі змістом та проаналізувавши задачу, учні колективно її розв’язують. 1) 40 : 8 = 5 (кг) — вода. 2) 40 + 5 = 45 (кг) — вугілля з водою. Додаткові завдання (на вибір) а)Назвати кожну з незафарбованих частин прямокутника. Позначити частини. Що в цьому записі означають числа, записані вище від риски й нижче від риски? б) Розв’язати рівняння. х • 3 = 66х : 16 = 4 18 • х = 54480 : х = 3 в) Скільки одиниць у числі. • якщо його половина дорівнює 9? 7? • якщо його четверта частина дорівнює 5? 6? г) Накреслити прямокутник, сторони якого 2 см і 9 см. Знайти суму довжин його сторін. ґ) Оксані й Марині подобається обчислювати суму тих цифр, які вони бачать на своєму електронному годиннику. Наприклад, коли на годиннику 19 : 19, то сума всіх цифр дорівнює 20. Яку максимальну суму цифр можуть отримати Оксана й Марина? VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 988, 989, с. 143. Підсумки уроку. Яка частина смужки замальована? | |
| |
Переглядів: 1701 | |
Повторення вивченого. Доповнення задачі. Порівняння іменованих чисел |
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра) |
Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка» |
Закріплення знань про лінію горизонту. Поняття плановості. Ознайомлення з тех... |
Лікарські рослини |
Всього коментарів: 0 | |