Тема: Ділення нуля. Неможливості ділення на нуль Мета: пояснити правило ділення на нуль, обґрунтувати, чому на нуль не можна ділити; опрацювати задачу, яка включає суми трьох і двох доданків. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань • Повідомити відповіді прикладів 766. • Пояснити розв’язання задачі 767 двома способами. 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. 0 ■ 3 + 6 ■ 1 (15 - 5) : 2 ■ 1 4 ■ 1 + 5 : 5 16 : 4 : 4 Розв’язати рівняння. х ■ 2 = 2х : 1 = 3 Картка 2 Обчислити. 0 ■ 5 + 7 ■ 1 (30 - 20):5 : 2 6 ■ 1 + 4 : 4 (2 + 6) : 2 ■ 1 Розв’язати рівняння. х ■ 5 = 5 х : 1 = 48 : х = 8 Картка 3 Обчислити. 0 ■ 8 + 9■149 : 7 : 7■1 5 ■ 1 + 3 : 3 (36 + 4) : 8 ■ 0 Розв’язати рівняння. х ■ 6 = 6 х : 4 = 19 : х = 9 2. Колективна робота. Ділене5636 1645 36 Дільник 769 59 Частка8 649 3. Математичний диктант. Перший множник 15, другий множник 1. Знайти добуток. Ділене 0, дільник 5. Знайти частку. Перший множник 9, добуток 9. Чому дорівнює другий множник? У скільки разів 4 більше від 1? Знайти добуток чисел 8 і 10. Знайти частку чисел 7 і 7. (Відповідь: 15, 0, 1, 4, 3, 80, 1). ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Завдання 768, с. 115. Коментоване розв’язання. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 769, с. 115. Бесіда. 0 ■ 4 = 0. Розділимо добуток 0 на другий множник 4, одержимо 0, тобто 0 : 4 = 0. При діленні нуля на будь-яке число в частці дістаємо нуль, тобто 0 : а = 0. Ділити на нуль неможливо! Не можна 3 поділити на нуль, бо немає такого числа, при множенні якого на 0 дістали б число 3. • Завдання770, с. 115. Прокоментувати розв’язання прикладів. • Завдання 771, с. 115. Фронтальна робота (72 - 72 : 9; 63 : (63 - 54)). • Завдання 774, с. 115. Коментоване виконання. V. Розвиток математичних знань • Завдання 772, с. 115. Самостійне виконання. Взаємоперевірка. • Завдання 773, с. 115. Ознайомлення зі змістом задачі. Аналіз змісту, складання плану розв’язання. Розв’язання записати самостійно. • Завдання 775, с. 116. Прочитати задачу. Проаналізувати її і скласти план розв’язання. Самостійно записати розв’язання задачі (двоє учнів працюють на дошці за допомогою виразу та дій). Додаткові завдання (на вибір) а) Завдання 776*, с. 116. Колективне виконання. б) До шкільної їдальні привезли 6 ящиків винограду по 6 кг у кожному ящику і 2 ящики мандаринів по 5 кг. Скільки кілограмів фруктів привезли до їдальні? Відповідь: а) 36 кг; б) 10 кг; в) 41 кг; г) 46 кг. в) Записати математичні вирази, обчислити їх значення. Добуток чисел 7 і 1 збільшити на добуток чисел 1 і 0. Суму чисел 18 і 43 помножити на 1. Частку чисел 0 і 8 збільшити у 7 разів. Перший множник 1, другий на 49 більше. Знайти добуток. Різницю чисел 7 і 7 збільшити на добуток цих чисел. • Виконати дії з іменованими числами. 1 м 60 см + 50 см4дм8 см + 4 см 3 м 20 см - 3 м6дм5 см - 3 см 9 м 50 см + 50 см9дм4 см + 4 дм 7 дм 8 см - 2 дм 6 см 2м10см +25 см 7 дм 2 см - 3 дм • Вставити пропущені числа. 15 + ... = 21 - ...17+ ... = 25 - ... 20 - ... = 1 + ... 30- ...= 1 + VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 777, 778, с. 116. Підсумки уроку. Обчислити з поясненням. 0 ■ 6 + 40: 6 + 4 2 + 0 : 2 | |
| |
Переглядів: 1442 | |
Що означає бути щасливим? Що таке бажання людини, для чого вони їй потрібні? ... |
Що належить до природи. Природа жива і нежива |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20 |
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання |
Види ліній. Правила користування зошитом, ручкою, олівцем. Правила сидіння за... |
Всього коментарів: 0 | |