Тема: Ділення на одиницю. Ділення рівних чисел Мета: пояснити правило ділення на одиницю і ділення рівних чисел; опрацювати розв’язання задачі на три дії за поданим планом та задачі на знаходження периметра прямокутника. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Прокоментувати розв’язання прикладів 756. • Записати розв’язання задачі 757 на дошці. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Знайти значення виразів. 49 : 7 + 18■ 0 + 449 : 7 ■ 19■ 1 + 9 Накреслити два відрізки — довжина першого становить 1 дм 5 см, а другий — у 5 разів коротший. Картка 2 Знайти значення виразів. 56 : 8 + 1 ■ 1 8■ 0 + 23 + 10 56 : 8 ■ 1 + 1 0■ 4 + 6 + 10 Накреслити два відрізки — довжина першого становить 1 дм 4 см, а другий — у 2 рази коротший. Картка 3 Знайти значення виразів. (72 : 9 + 1 ■ 1) ■ 9(5 ■ 0 + 45) : 5 (72 : 9 ■ 1 + 1) : 30■ 6 + 24 + 76 Накреслити три відрізки — довжина першого становить 4 см, другий — у 3 рази довший, ніж перший, а третій — у 2 рази коротший, ніж другий. III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності 2. Колективна робота. • Розв’язати з коментуванням. 16 : 4 ■ 1 0 ■ (35 - 32)3 ■ 1 + 8 ■ 0 45 - 40 + 1(59 - 52) ■ 01 ■ 6 + 0 ■ 7 • Розв’язати задачу. Цукерка коштує 8 коп. Купили 5 цукерок. Скільки заплатили за покупку? Скласти обернені задачі. • Завдання 758, с. 113. Самостійне виконання. • Завдання 759, с. 13. Прочитати задачу. Проаналізувати її. Скласти план розв’язання задачі. Самостійно записати розв’язання у зошиті. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 760, с. 114. Фронтальна робота. • Завдання 761, с. 114. Розв’язати з коментуванням. V. Розвиток математичних знань • Завдання 762, с. 114. Скласти два вирази і розв’язати з коментуванням, решту — самостійно. • Завдання 763, с. 114. Ознайомитись зі змістом задачі. Проаналізувати її і самостійно виконати розв’язання. • Завдання 764, с. 114. Розв’язати рівняння з коментуванням. • Завдання 765, с. 115. Фронтальне виконання. Додаткові завдання (на вибір) а) Вставити знаки арифметичних дій так, щоб рів- ності були правильними. 6 □ 0 = 67 □ 1 = 82 □ 0 = 2 4 □ 4 = 09 □ 1 = 90 □ 5 = 0 б) Розв’язати «кругові» приклади письмово. 326 + 46892 + 635 340 + 265 605 - 513794 - 454727 - 401 в) Новонароджене слоненя важить 95 кг, а маса новонародженого ведмежати дорівнює 10 кг. На скільки новонароджене слоненя важче від ведмежати? г) Довжина відрізка БС становить 8см, він у 2 рази довший за відрізок МА. Накреслити відрізки БС і МА . ґ) Знайти рівняння, в якому х = 243. а) х + 133 = 376 б) х - 122 = 122 в) 833 - х = 590 VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 766, 767, с. 115. Підсумки уроку. Прокоментувати розв’язання. (2 + 6) : (2 + 6) 24-4 : 1 | |
| |
Переглядів: 1156 | |
Мікрорайон школи. Практична робота: «Безпечні та небезпечні місця на шкільном... |
Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим план... |
Вчинок — це реальна дія. Наміри і недостойні вчинки. Що допомагає уникати пом... |
Знаходження значень виразів з дужками. Розв'язування задач на дві дії |
Наш вернісаж |
Всього коментарів: 0 | |