Тема: Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків Мета: подати зразки записів на додавання кількох доданків; опрацювати задачу, яка включає суми трьох і двох доданків. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • По черзі учні повідомляють відповіді кругових прикладів 730. • Три учні повідомляють відповіді на запитання завдання 731. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. - 725-547- 836 237 169 438 Сума двох чисел становить 621. Одне з чисел дорівнює 374. Знайти друге число. Картка 2 Обчислити. - 861- 783- 542 - 475 384 494 168387 Сума двох чисел становить 734. Одне з чисел дорівнює 445. Знайти різницю чисел. Картка 3 Обчислити. - 912- 735- 568 - 478 463 357 289199 Сума трьох чисел становить 825. Перше число дорівнює 176, друге 287. Знайти третє число. 2. Колективна робота. • Таблиця множення на 2 і ділення на 2. • Завдання 732, с. 110. Усне виконання. • Виконати додавання. + 2+4+6+8 ©-Ю-Ю-Ю-Ю-Ю-Ю-Ю-Ю + 3+5+7+9 III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Дібрати числа у рівності. □ + 33 + 22 + □ = 9540+□ + 20 = 65 10 + □ + □ + 20 = 6322+□ + 46 = 84 34 + 16 + □ = 70□+ 37 + 27 = 73 • Скільки трицифрових чисел можна записати лише за допомогою цифр 1, 2, 3; 4, 5, 6? IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 733, с. 110. Ознайомлення і аналіз розв’язання задачі. • Завдання 734, с. 110. Творча робота. Учні складають задачі, аналізують і пояснюють її розв’язання. • Завдання 735, с. 110. Коментоване розв’язування прикладів. V. Розвиток математичних знань • Завдання 736, с. 110. Складання задачі за малюнком і розв’язування її. • Завдання 737, с. 110. Фронтальна робота над задачею. Складання плану розв’язування. • Завдання 738, с. 110. Визначити невідомий компонент і спосіб його обчислення. Обчислення виконувати письмово. • Завдання 739, с. 111. Ознайомлення із задачею та її розбір. Задачу потрібно розв’язати з допомогою макета годинника, або обчисленням. □ 22 год 13 хв 5 год 46 хв 16 год 67 хв 17 год 07 хв 60 хв = 1 год ,67 хв = 1 год 07 хв 16 год 67 хв = 17 год 07 хв Додаткові завдання (на вибір) а) Вставити пропущені цифри і зробити перевірку. 3 □ 2 □ 6 □ □ □ 9 □ 2 □ 2 □ 9 5 8 □ 6 0 7 7 2 2 2 9 6 9 4 □ □ □ 8 6 □ 6 □ □ 7 2 8 □ □ 4 5 4 7 3 8 1 1 4 5 1 б) У Олега а марок, а у Дмитра с марок. Що означають вирази а + с, а - с? Знайти їх значення при а = 572, с = 294. в) Мишко задумав число, відняв від нього 7, додав 25, потім додав ще 4 і одержав 35. Скласти рівняння і знайти, яке число задумав Мишко. г) Знайти прямі кути у многокутників. Які ще чотирикутники мають прямі кути? ґ) Порівняти. 300 см □ 3 м 7 м □ 7 дм40 см □ 4 м 50 см □ 5 дм 20 м □ 20 дм 6 м □ 60 дм VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 740, 741, с. 111. Підсумки уроку. Виконай додавання. + 275 +524 + 365+297 11251 | |
| |
Переглядів: 1431 | |
Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена |
Оздоблення серветки ручним швом «уперед голку» |
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка» |
Конструювання меблів із сірникових коробок |
Контрольна робота № 5 |
Всього коментарів: 0 | |