💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Мета: пояснити способи додавання. Вправляти учнів у додаванні і відніманні іменованих чисел. Опрацювати задачу з букве-ними даними.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Прочитати відповіді прикладів (завдання 679).

• Усно пояснити розв’язування задачі 680.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

895 - 483534- 213 476-255

Якщо до невідомого числа додати 273, буде 795. Знайти невідоме число.

Картка 2 Обчислити.

937 - 6265280150 217

766 - 354394- 181

Якщо до невідомого числа додати 431, буде 876. Знайти невідоме число.

Картка 3 Обчислити.

379 - 154584- 263

796 - 481957- 742

Якщо до невідомого числа додати 543, буде 975. Знайти невідоме число.

2. Колективна робота.

• Кожне з чисел 10, 25, 42, 58, 63, 79, 84 доповнити до 130. Відповіді показати на числових блокнотах.

• «Ланцюжок».

330 + 500 + 20 - 110 - 40 - 200 420 - 220 - 100 + 30 + 20 + 500

3. Математичний диктант.

Записати найбільше трицифрове число.

Записати число, в якому 5 сотень, 3 десятки і 4 одиниці; 7 сотень і 2 десятки; 9 сотень і 5 одиниць.

Записати попереднє і наступне числа для числа 734, 296, 128.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Обчислити.

8 + 27 + 36 + 4

50 + 5010 + 90 60 + 40

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 682, с. 103. Учні з допомогою вчителя аналізують, пояснюють спосіб додавання, коли при додаванні одиниць дістаємо десяток або при додаванні десятків дістаємо сотню.

• Завдання 683, с. 103. Коментоване обчислення суми, записуючи доданки стовпчиком. Пригадати, як записуються доданки при письмовому додаванні, в якому порядку виконуються обчислення.

V.Розвиток математичних знань

• Завдання 684, с. 103. Усне виконання дій з іменованими числами.

• Завдання 685, с. 103-104. Фронтальна робота над змістом задачі. Самостійне її розв’язання.

• Завдання 686, с. 104. Після ознайомлення зі змістом учні аналізують задачу, пригадують, за допомогою якої дії знаходять, на скільки одне число більше (менше) від іншого; що означає «більше на ...», «менше на ...»; за допомогою якої дії знаходять це менше число; спосіб усного віднімання.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розшифруй речення.

Д 573 +204М428 +281

Т 617 + 373 Р483 - 242

И 967 - 624 Й837 - 226

І 243+ 524У511 +345

Г 897 - 483739 - 528

990 352 709 767 611 777 241 856 414

 

б) Які три числа, якщо їх додати або перемножити, дають один і той же результат?

в) Периметр прямокутника становить 40 см. Довжини сторін виражені в сантиметрах. Назвати сторони цього прямокутника.

г) Знайти значення виразу 570 - а, 570 + а, якщо а = 30, 100, 230.

• Завдання 681, с. 103. Творча робота над задачею.

VII.Домашнє завдання

Завдання 688, 687, с. 104. Підсумки уроку.

Коментоване обчислення суми.

 576+214

234+475

Категорія: Математика | Додав: SYLER (30.10.2015)
Переглядів: 1960 | Рейтинг: 0.0/0
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Народні традиції і здоров'я
Дорога від дому до школи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]