💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Міри маси. Грам

Тема: Міри маси. Грам

Мета: ознайомити учнів з одиницею виміру маси — грамом, співвідношенням між грамом і кілограмом.

ХІД УРОКУ

1. Перевірка домашнього завдання

• Завдання544 (перевірити, обмінявшись зошитами).

Один учень повідомляє розв’язання задачі 545.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Записати в метрах і сантиметрах.

400 см = □ м 294 см = □ м □ см 501 см = □ м □ см

Скласти і записати числа, використовуючи цифри 6, 1, 7.

Картка 2

Записати в метрах і сантиметрах.

600 см =□ м 375 см =□ мП см 408 см =□ мП см

Скласти і записати числа, використовуючи цифри

2, 3, 5 у порядку зменшення.

Картка 3

Записати в метрах і сантиметрах.

700 см =□ м 526 см =□ мП см 609 см =□ мП см

Скласти і записати числа у порядку збільшення, використовуючи цифри 4, 9, 7.

2. Колективна робота.

• Заповнити порожні клітинки.

2 м 5 дм = 25 □

33 мм = □ см □ мм 1 км = □ м

1 дм 8 см = □ см 3 см = □ мм 1000 м1 □

• Назвати іменовані числа у порядку зменшення.

а) 3 см, 1 км, 4 дм;

б) 2 см, 5 мм, 7 дм;

в) 6 м, 8 см, 1 км;

г) 2 дм, 6 мм, 1 км, 9 см, 5 м.

• З величин 6 см, 6 дм, 6 м вибрати ту, яка краще підходить до речення: «Дівчинка за літо підросла на

• Марина стрибнула в довжину на 2 м 8 дм 5 см, а Микола — на 3 м. Хто стрибнув далі?

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Назвати звірів в такому порядку, щоб їх маса збільшувалася (миша, лев, слон, лисиця).

• Завдання 546, с. 83. Усне виконання.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 547, с. 83. Коментоване виконання. Записати у зошити:

1 кг = 1000 г, 1 ц = 100 кг.

• Завдання 548, с. 83. Практична робота.

• Завдання 549, с. 83. Ознайомившись з умовою, учні самостійно розв’язують задачу.

V. Розвиток математичних знань

• Маса пиріжка становить 15 г, маса кавуна — 1 кг, маса мішка пшениці — 1 ц. Що має:

а) найменшу масу;

б) найбільшу масу?

• Завдання 550, с. 84. Прочитавши задачу та з’ясувавши план розв’язання, учні самостійно записують розв’язання з допомогою виразу.

• Завдання 551, с. 84. Ознайомившись з умовою та розглянувши вирази, учні пояснюють, що дізнаються, обчисливши їх.

• Завдання 552, с. 84. Самостійне виконання по варіантах. Представник кожного варіанта працює біля дошки.

• Завдання 553, с. 84. Коментоване виконання. Додаткові завдання (на вибір)

а)Обчислити та розшифрувати слово. к800 + 20 + 3н 600 - 1

к50 + 6 • 5л6 • 6 : 4

і500 - 100 - 200а 768 - 8

у90 - 8 • 8и4 • 6 : 8

823 760 599 200 80 26 9 3

б) Розв’язати рівняння.

х + 20 = 20070 + х = 270

х - 200 = 400 840 - х = 40

в) Довжина прямокутника становить 9 см, а ширина становить третю частину довжини. Побудувати такий прямокутник та знайти його периметр.

г) Порівняти числа і поставити знак >, < або = .

8 дм 4 смП 8 дм 5 см7 м 3 дм 1 смП 731 см

4 м 9 см □ 4 м 9 дм100 смП 10 дм

98 смП 9 дм 8 см100 ммП 1 дм

2 м 3 дмП 3 м 2 дм 100 см □ 1 м

ґ) Скільки грамів важить ручка?

Підсумки уроку. 1 кг =□ г

1 ц =□ кг.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.10.2015)
Переглядів: 1315 | Рейтинг: 0.0/0
Жива і нежива природа. Що належить до природи
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Дикі та свійські тварини
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
«Приховала». О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». «Наш Анд...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]