💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Доба, година, хвилина, секунда. Визначення часу за годинником

Тема: Доба, година, хвилина, секунда. Визначення часу за годинником

Мета: ознайомити учнів зі співвідношенням між одиницями часу. Формувати навички обчислень з використанням таблиці множення на число 6.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

• Прокоментувати завдання 163.

• Повідомити відповіді прикладів 164.

1.Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

6 ■ 5 + 306■ 8

18 -6 ■ 26■ 6

У ящику 26 кг бананів, 14 кг апельсинів. Яка вага усіх цитрусових в ящику?

Картка 2

Обчислити.

6 ■ 4 + 166■ 2 + 70

6 ■ 9 - 346■ 5 + 32

До магазину привезли 6 ящиків цукерок по 6 кг у кожному. Скільки всього кілограмів цукерок привезли до магазину?

Картка 3 Обчислити.

13 + 6 ■ 3 + 12 6■ 9 - 6 ■ 6

56 - 6 ■ 7 + 13 6■ 3 + 6 ■ 5

До магазину привезли 4 ящики бананів по 3 кг у кожному та 6 ящиків мандаринів по 2 кг у кожному. Скільки всього кілограмів цитрусових привезли до магазину?

2.Колективна робота.

• Замінити додавання множенням та обчислити.

6 + 66 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6

6 + 6 + 6 + 66 + 6 + 6 + 6

• Підібрати таке число, щоб рівність була правильною.

6 ■ 3 = 6 ■ 2 + □ 6 + 6 ■ 3 = 6 ■ □

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

Завдання 165, с. 29. Розгадування загадок.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 166, с. 29. Вчитель з допомогою макета годинника пояснює новий матеріал.

1 доба = 24 години1 тиждень = 7 діб

1 година = 60 хвилин1 місяць = 30(31) діб

1 рік = 12 місяців1хвилина = 60 секунд

1 століття = 100 років

• Завдання 167, с. 30. Фронтальна робота.

IV.Розвиток математичних знань

• Завдання 168, с. 30. Після ознайомлення зі змістом задачі учні складають план її розв’язання, а потім самостійно записують його у зошит.

• Завдання 169, с. 30. Самостійне виконання.

• Завдання 170, с. 30. Ознайомившись зі змістом задачі та її коротким записом, учні складають план розв’язання. Після цьоого вчитель пропонує самостійно записати розв’язання задачі за допомогою дій або виразів. Для полегшення перевірки два учні працюють біля дошки (обома способами).

Додаткові завдання (на вибір)

• Записати час, який показує кожний годинник.

• Записати вирази та обчислити їх значення. Частку чисел 18 і 3 збільшити у 5 разів.

Добуток чисел 5 і 8 зменшити на 15.

Знайти суму добутків чисел 3 і 9 та 6 і 5.

Знайти різницю добутків чисел 6 і 9 та 3 і 5.

• Сергій купив 6 яблук, а Олександр у 4 рази більше. Скільки вони купили яблук разом?

• Сторона квадрата становить 3 см. На скільки збільшиться периметр квадрата, якщо кожну сторону збільшити на 3 см? У 3 рази?

• Розв’язати рівняння.

х ■ 4 = 24 х + 27 = 40 14+х= 30

V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.

VI. Домашнє завдання

Завдання 171,172, с. 16.

• Підсумки уроку.

1 доба = □ годин

1 година = □ хвилин 1 хвилина = □ секунд

Категорія: Математика | Додав: SYLER (30.09.2015)
Переглядів: 2130 | Рейтинг: 1.0/1
У школі детективів
В гостях у Ганнусі
Тематичне ліплення за малюнком і власним задумом. Створення композиції за мот...
Конструювання із сірникових коробок. Човник
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]